reklama

Mestský amfiteáter budú prevádzkovať moderátor Žitný a divadelník Nvota

Televízny moderátor Rastislav Žitný a divadelník Jakub Nvota získali od mesta Trnava do prenájmu zrenovované priestory Mestského amfiteátra.
Ich projekt posúdila výberová komisia z dvoch prijatých ako životaschopný, so šancou prilákať na kvalitné kultúrne a spoločenské podujatia dostatok divákov.
Nvota oprášil pred komisiou svoj starší projekt, na realizáciu ktorého pred časom nedostal priestor. Práve prírodné kino by malo poskytnúť vhodné „útočisko“ pre malé javiskové formy či iné menšinové žánre. Od Žitného si Trnavčania sľubujú využitie jeho kontaktov pri organizácii kultúrno – spoločenských akcií, ktoré by mali rozprúdiť možnosti kultúrneho vyžitia v meste aj prostredníctvom známych mien.
Prírodné kino bude aj priestorom pre organizovanie mestských podujatí ako Dobrofest či Záhradné slávnosti.
Ročné nájomné 900-tisíc korún vráti mesto prevádzkovateľom amfiteátra vo forme dotácie na činnosť.

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2008 1:01. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.