reklama

Bude mať Trnava nový futbalový štadión?

Renomovaná zahraničná spoločnosť predniesla mestu Trnava záujem prebudovať a zmodernizovať v priebehu troch rokov Štadión Antona Malatinského. Na tento účel hodlá firma, ktorá už má s podobnými projektmi bohaté skúsenosti, preinvestovať stovky miliónov korún. Mestské zastupiteľstvo bude o tejto investícii rokovať pravdepodobne už tento mesiac.
Súčasťou modernizácie Štadióna Antona Malatinského má byť podľa slov viceprimátora mesta Trnava Vladimíra Butka výstavba novej severnej, východnej a prípadne južnej tribúny. Všetky tribúny budú zastrešené a celková kapacita štadióna sa má zvýšiť zo súčasných 18 500 miest až na 20 000. Projekt bude riešiť zvýšenie bezpečnosti a komfortu fanúšikov, štadión bude po rekonštrukcii spĺňať všetky kritériá FIFA a UEFA.
Zahraničný investor plánuje v areáli štadióna vybudovať za severnou a východnou tribúnou vonkajšie opláštenie, kde sa budú nachádzať priestory pre šatne, rozhodcov, personál, sociálne zariadenia, relaxačné miestnosti, atď. Opláštenie zároveň plánuje investor využiť na umiestnenie obchodných, administratívnych, ubytovacích, prípadne bytových kapacít. Samozrejmosťou má byť vybudovanie dostatočného počtu parkovacích miest pre návštevníkov štadióna počas zápasov a verejnosť mimo nich.
„Mesto Trnava začína cítiť, že štadión potrebuje ďalšie investície. Vážime si záujem fanúšikov Spartaka o futbalové dianie a v zásade ich dobrú reprezentáciu mesta. Pred časom sme sa vydali cestou investovania vlastných zdrojov vo výške 100 miliónov korún do obnovy západnej tribúny, renovácie osvetlenia či inštalácie vyhrievaného trávnika. Na dokončenie modernizácie sú však potrebné ďalšie stovky miliónov. Pochopenie u Slovenského futbalového zväzu sme nenašli, preto sme sa rozhodli hľadať možnosti vstupu investora. Mesto rokovalo s viacerými záujemcami, z nich sa vykryštalizovala istá zahraničná spoločnosť, s ktorou sme vstúpili do užších rokovaní. Súčasný stav je taký, že s veľkou pravdepodobnosťou sa bude o modernizácii štadióna a záujme tejto spoločnosti rokovať 24. júna na mestskom zastupiteľstve,“ informoval viceprimátor Vladimír Butko.
Spoločnosť, ktorá predostrela záujem o projekt modernizácie štadióna má za sebou aj viacero podobných investícií v zahraničí. Predložený návrh ráta s prenájmom štadióna investorovi na 60 rokov za symbolickú korunu. Stavebné práce by mali prebiehať počas ligovej sezóny, začať by sa malo zbúraním severnej a východnej tribúny. Dočasne tak môže byť znížená kapacita hľadiska na asi 9500 miest na južnej a západnej tribúne. Štadión aj s vonkajším plášťom by mal byť dokončený asi tri roky po začatí stavebných prác. „Veríme, že v Trnave môže vyrásť nový moderný futbalový stánok – a to dokonca ešte skôr ako toľké roky omieľaný štadión na Tehelnom poli. Uvedomujeme si silu futbalovej tradície v našom meste, vážime si najlepších fanúšikov na Slovensku a podľa toho aj chceme konať,“ dodal V. Butko.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2008 21:38. Článok je zaradený do rubriky: Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bude mať Trnava nový futbalový štadión?”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.