reklama

Prednádražie čakajú investície a pozitívne zmeny

Skultúrnenie verejných priestranstiev, zlepšenie vizuálnej aj technickej stránky zelene, chodníkov či parkovísk má priniesť pripravovaný projekt „humanizácie“ sídliska Prednádražie, ktorý bude realizovať mesto Trnava z vlastných rozpočtových zdrojov v najbližších dvoch rokoch. Viac o projekte porozprával zástupca primátora mesta Trnava Ing. Jozef Pobiecký.

Prvá etapa obnovy verejných priestorov už prakticky začala. Na Tajovského ulici v blízkosti nájomného bytového domu  (odovzdanie stavby je naplánované na polovicu augusta tohto roku, pozn. red.) postavilo mesto pätnásť nových parkovacích miest, došlo aj k obnove chodníka a výstavbe nových chodníkov. V pláne tejto prvej investície je aj realizácia sadových úprav, výsadba trávnika, kríkov a nových stromov.
„Skvalitnenie verejných priestranstiev na Prednádraží bude rozdelené do troch etáp. Postupne dôjde k výmene či inštalácii nového uličného mobiliáru, pribudne viac zelene, vzrastlých stromov, trávnikov a kríkov. Dôležitým prvkom bude lepšie definovanie priestorov, realizácia spolu až do 200 nových parkovacích miest, ako aj oprava a výstavba nových chodníkov,“ priblížil plány mesta Trnava zástupca primátora Jozef Pobiecký.
V priebehu dvoch rokov preinvestuje mesto v lokalite ulíc Tajovského, Mozartova, Beethovenova, a čiastočne aj na Čajkovského a Botanickej ulici, približne 30 miliónov korún.
Novú a prívetivejšiu tvár dostane v rámci obnovy verejných priestorov sídliska aj okolie nákupného centra Casalle.
„V rámci pripravovaných stavebných prác na sídlisku Prednádražie plánujeme aj inštaláciu detského ihriska a výmenu oplotenia areálu ZŠ na Mozartovej ulici. V súčasnosti uvažujeme aj nad niektorými ďalšími návrhmi, vďaka ktorým by mali dostať obyvatelia sídliska nové možnosti pre využitie voľného času a športovanie v areáli základnej školy na Mozartovej ulici, ktorý je dnes nevyužitý. V budúcnosti môže poskytnúť zaujímavé príležitosti pre aktívny oddych,“ doplnil Pobiecký.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2008 2:49. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.