reklama

Tip na výlet – zrúcanina Čachtického hradu

Čachtický hrad som navštívil len raz – v lete 2006. Napriek pomerne zlému prístupu a nie veľmi zreteľnému označeniu tejto historickej pamiatky z hlavnej cesty, sme sa aj s deťmi napokon na zrúcaninu dostali. Legendárny hrad, ktorého staviteľom bol Kazimír z rodu Huntpoznanovcov, pochádza z 13. storočia. Objekt situovaný vysoko nad obcami Čachtice a Višňové najviac preslávila Alžbeta Báthory.

Panstvo zdedila v roku 1604 po manželovi, od roku 1610 v ňom bola na príkaz palatína Thurza uväznená až do svojej smrti roku 1614. Od roku 1708, kedy hrad vyhorel, je neobývaný. Hradný kopec poskytuje návštevníkovi nádherný pohľad na široké okolie, zubom času nahlodané múry dýchajú na návštevníkov stáročnou históriou. Návšteva hradu nie je príliš vhodná pre rodiny s malými deťmi. Okrem zďaleka nie ideálneho prístupu množstvo číhajú na návštevníkov aj nebezpečné strmé chodníčky. Zato každý, kto má rád históriu a vie sa v prítomnosti záhadného a legendami opraveného hradu pocitovo vrátiť o niekoľko storočí naspäť, si príde na Čachtickom hrade na svoje.

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2008 14:08. Článok je zaradený do rubriky: Tip na výlet. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.