reklama

Tip na výlet: hrad Buchlov a zámok v Buchloviciach na Slovácku

Malebná obec Buchlovice obkolesená guľatými kopčekmi a zelenými lúkami nádherného Slovácka je turistickým ťahákom.

Okrem pozitívnej energie, vyžarujúcej z okolitej prírody, sa pýši aj dvoma nádhernými kultúrnymi pamiatkami.

Hrad Buchlov, vznik ktorého sa datuje do polovice 15. storočia a majestátne sa týči na jednom z blízkych kopcov, sa nachádza asi 6 kilometrov od dediny. Majitelia hradu celé stáročia svoju usadlosť rozširovali a udržiavali vo výbornom stave, aby sa tak zachoval až dodnes.

Návštevníci si môžu vybrať z ponuky viacerých okruhov od komplexnej 90-minútovej prehliadky až po krátky výstup na hradnú vežu. Z nej sa vám naskytne krásny panoramatický pohľad na krajinu.


Zámok v Buchloviciach patrí medzi najvýznamnejšie barokové sídla v Českej republike

Priamo v obci stojí ďalšia perla – Buchlovický zámok. Postavili ho na prelome 17. a 18. storočia a patrí medzi najvýznamnejšie barokové sídla v Českej republike. Pýši sa kvalitnou architektúrou, vzácnymi zbierkami a nádherným zámockým parkom. Súčasťou sídla je tiež záchranná stanica vtáctva a záhradníctvo.

V prípade, že nemáte záujem o prehliadky interiérov, môžete si zakúpiť vstupenku len na prehliadku nádherného zámockého parku.

Rozsiahlu záhradu postupom času rozširovali a zdokonaľovali majitelia zámku. Poslednými úpravami prešla približne v roku 1900. Park označujú ako jeden z najkrajších na Morave.

Záhrada dodnes udivuje nielen elegantne symetrickým priestorom, ale aj vzácnymi vzrastlými stromami a počas roka neustále sa meniacimi zákutiami.

Obec Buchlovice leží 120 km od Trnavy, približne 10 kilometrov za Uherským Hradišťom.

FOTOGALÉRIA:

MAPA:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 8. mája 2012 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Tip na výlet. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tip na výlet: hrad Buchlov a zámok v Buchloviciach na Slovácku”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.