reklama

Majitelia klubu šliapu po túžbach a snoch fanúšikov Spartaka Trnava

spartak-kam1Neuveriteľné. Trúfalé. Zákerné. Rozhodnutie majiteľov (vedenia) Spartaka Trnava odvolať po deviatich zápasoch v nedeľu 28. septembra 2008 srbského trénera Vladimira Vermezoviča inak ani nazvať nemožno. Rozhodnutie, ktoré jemne povedané naštvalo každého, kto sa o futbalové dianie v Spartaku zaujíma.
Tréner Trnavčanov pôsobil vo funkcii oficiálne od 1. júna, teda len necelé štyri mesiace. V lige vyhral štyri zápasy, tri razy remizoval a dvakrát prehral. Na štadión Antona Malatinského prišiel s cieľom vybojovať toľko túžený titul. Vlad, ako ho familiárne nazývajú trnavskí fans, v Trnave už nič nevybojuje.

Majitelia, vedenie, funkcionári, nazvite si ich ako chcete, Vermezoviča poslali späť do Srbska. Jedného z najlepších trénerov, akí sa na našom malom piesočku, nazývanom Slovenskom ocitli, poslali kade ľahšie. V emotívnom období poznačenom bojkotmi ultras zasadili priaznivcom Spartaka ďalšiu hlbokú ranu.
Áno, majitelia klubu majú plné právo robiť si vo svojom klube/firme čo sa im zachce. Ale zdá sa, že títo páni akoby si neuvedomovali, čo vlastne majú v rukách. Majú v rukách klub s bohatou históriou, slávnou minulosťou, jedinečným a na naše pomery nevídaným fanúšikovským zázemím.
Ostatné roky, nedávna minulosť ale aj aktuálna a pre tisícky klubu oddaných boľavá súčasnosť však naznačujú, že súčasnému vedeniu FC Spartak Trnava, a.s., meno, sláva a značka FC Spartak nič nehovoria. Ako inak nazvať skutočnosti, ktoré sa v Trnave už niekoľko rokov odohrávajú?

Futbalová Trnava je celému Slovensku na smiech. Rok čo rok reči o titule, občas prepad do druhej ligy, nekonečné návraty slávneho hráča a nenávideného trénera Adamca na lavičku. Nesystémové kroky, meškajúce výplaty, zavreté kohútiky s vodou a vypnutú elektrinu strieda ďalší závan pozitívnych zmien, nové očakávania a ďalšie a ďalšie sklamania. Taká je Trnava. A súperi sa dobre zabávajú.

Príchod renomovaného kouča Vladimira Vermezoviča v spojení s prebudením nádejí v sezóne 2007/2008 zas a znova priniesol do trnavských fanúšikovských radov nádej. Trnava dúfala v plný štadión, boj o popredné priečky, radosť z futbalu a atraktívnu hru. Po deviatich kolách figuruje Spartak na 4. priečke a stráca na prvé Košice sedem bodov (a má o zápas na konte menej). Nič prevratné. Ale zďaleka ani stratené. Napriek tomu si majitelia klubu povedali „stačilo“. Vermezovičovi vytkli zlú atmosféru v kabíne, málo príležitostí poskytnutých mladým hráčom a zverejnenie názoru, že toto mužstvo na titul nemá. Samotný Vermezovič v TOMTO rozhovore ponúka svoj pohľad na situáciu a dôvody predostreté vedením.

Akým smerom sa bude uberať futbal v Trnave dnes nikto nedokáže odhadnúť. Multimilionári z akciovej spoločnosti FC Spartak si neuvedomujú, že majú v rukách rodinnú truhlicu plnú pokladov. Nie sú v nej zašuchtané diamanty, zlato, cenné papiere ani akcie Microsoftu. Nedajú sa speňažiť, nepovaľujú sa v nej milióny (na ich veľkú smolu). V tej čarovnej truhličke je duša desiatok tisíc priaznivcov klubu, sú v nej hlboko uschované spomienky na lepšie časy, ale aj nesplnené túžby.
Túžby a sny, po ktorých vy, takzvaní MAJITELIA FC SPARTAK TRNAVA, šliapete svojimi značkovými topánkami. Tie však smrdia maštaľným hnojom a trčí z nich slama.

Mali by ste si uvedomiť, že tento klub, vlastníctvom ktorého sa prsíte, nie je vaša firma. Nie je to biznis. Je to záväzok a zodpovednosť. A práve zodpovednosť spolu s úctou je to, čo vy nemáte a nikdy mať nebudete. Na škodu všetkých tých davov nevyliečiteľne poznačených diagnózou Spartak Trnava.


Súvisiace články:
• Vladimir Vermezovič chce zaplniť tribúny a baviť divákov kvalitnou hrou
• Utorňajšie Derby Spartak – Slovan nemalo víťaza, porazenými sa stali všetci

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2008 1:56. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Majitelia klubu šliapu po túžbach a snoch fanúšikov Spartaka Trnava”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.