reklama

Nové vedenia Spartaka predstavilo víziu a ciele klubu do budúcnosti

Zástupcovia futbalového klubu FC Spartak Trnava predstavili v stredu 26. júna 2019 svoje vízie po zmene vlastníckych štruktúr. Ubezpečili, že chcú Spartak ďalej rozvíjať a nie ustupovať z pozícií. Zároveň vyzývajú na trpezlivosť, vzhľadom na to, že času nie je nazvyš.

„Chceme stavať na tom, čo tu bolo dlhé roky budované, no začíname odznova a čaká nás kopa práce. Ja budem predĺženou rukou majiteľov a budem mať na starosti hlavne ekonomické záležitosti. Verím, že sa nám podarilo vybrať skúsených a zodpovedných ľudí, ktorí nám pomôžu,“ povedal Milan Cuninka, ktorý je novým riaditeľom klubu.

Dodal, že plánujú prehĺbiť spoluprácu nielen s mestom, ale so všetkými subjektmi, ktoré budú ochotné podať pomocnú ruku. „Nehľadáme len strategického partnera, ale uvítame každého, komu záleží na Spartaku. Určite chceme nadviazať užšiu spoluprácu s radnicou, lebo Spartak a mesto Trnava musia držať spolu.“


Zľava PR manažér klubu Patrik Velšic, tréner Ricardo Chéu, riaditeľ klubu Milan Cuninka, športový riaditeľ Andrej Kostolanský a generálny manažér Marián Černý

FOTO: spartak.sk

Rozpočet by sa mal pohybovať na úrovni okolo dvoch miliónov eur, no veľa bude záležať aj od účinkovania klubu v pohárovej Európe. Tam pocestujú spartakovci opäť do Bosny a Hercegoviny. V prvom predkole Európskej ligy narazia na Radnik Bijeljina.

„Žreb v Nyone nám prial a určil nám súpera, cez ktorého by sme mali prejsť, no nad druhým súperom ešte nerozmýšľame. Pozeráme sa však najmä do budúcna a postupne chceme stavať káder na odchovancoch. Prácu s mládežou považujeme za dôležitú v našich zámeroch. Teraz pre krátkosť času pribudli viacerí cudzinci, no sú vyberaní zodpovedne a verím, že nebudú len do počtu. Navyše, získať kvalitného slovenského hráča je čoraz ťažšie,“ zhrnul športový riaditeľ Andrej Kostolanský.

„Už naberá reálne kontúry, chýba nám ešte stredový záložník a hrotový útočník. Základným cieľom v lige je dostať do hornej šestky, všetko ostatné bude príjemným bonusom.“

Jedným z mála, kto ostal vo vedení klubu z predchádzajúceho obdobia je generálny manažér Marián Černý.

„Som tu desať rokov a prežil som tu pekné roky. Toto všetko je však minulosť a teším sa, že sa tvorí niečo nové. Som optimista a verím, že opäť budeme mať všetci z futbalu radosť.“

Priaznivci sa môžu tešiť na atraktívny futbal, ktorý ordinuje tréner Ricardo Chéu.

„Chceme hrať doma aj vonku aktívne a s napádaním. Moja mentalita je víťazná, idem do každého zápasu s cieľom vyhrať a to chcem vštiepiť aj hráčom. Podľa toho si ich vyberáme, lebo Spartak je jeden z najväčších slovenských klubov, s najlepšími fanúšikmi a musí byť pre všetkých cťou, že nosia na drese jeho znak.“

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2019 16:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Nové vedenia Spartaka predstavilo víziu a ciele klubu do budúcnosti”

 1. 1
  fodbalista says:

  Neskaj v televízore povedali že by sceli penáze od mesta.
  Takí su to investori. A to sú tam dva dni aj s cestu.

  • 1.1
   Ano says:

   Niekto tu spomínal že Nero prvý krát priznal že love sú už len na súkromných účtoch. Takže zrejme zvažuje podporu Spartaku ako súkromná osoba. Pre Nera a nové vedenie žumpy je nezlučiteľné spolupracovať so starým vedením Spartaka , pre názorové rozdieli na vedenie a smerovanie Mliečnej dráhy. Koncepcia na získanie financií prostredníctvom príspevku na činnosť od štátu je najefektívnejšia . Od roku tuší 2012 je to 16 Mega , to sa ujde niečo aj fotbalistom.

 2. 2
  sTToka says:

  Šak má dójst tuším 6,5 mega za vítazstvá v europskej lige za minulý rok

  a ešče sú dĺžny zamestnancom nemalé penáze
  nový vlastník by mal prebrat šecky závazky starého vlastníka a vyplacit šecky meškajúce výplaty hráčom, trénerom, a nevým kemu šeckému.

  • 2.1
   Cinemax says:

   Drobní kúpili čistú firmu, t.j. Spartak. Ich podmienkou bolo vyrovnanie všetkých záväzkov predchádzajúcim vlastníkom. To za prvé A za druhé, bez vyrovnaných záväzkov by nedostal klub licenciu na tento ročník Fortuna ligy.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.