reklama

Kruhovú križovatku na Trstínskej ulici začnú stavať až na jar 2009

Pôvodné predpoklady o začatí výstavby kruhovej križovatky na mimoriadne frekventovanej Trstínskej ulici pri bývalom Milexe ešte v tomto roku sa nenaplnia. „Mesto bolo pripravené vstúpiť do realizácie križovatky už v tomto roku. Bohužiaľ, stavebné práce na kanalizačnom zberači sa predĺžili a bolo nám odporučené, aby sme posunuli výstavbu na jar 2009,“ vysvetlil vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič.
Je zrejmé, že v súvislosti s čiastočným uzatvorením križovatky, kedy bude doprava riadená len v jednom pruhu pomocou dočasnej svetelnej  signalizácie, bude dochádzať v úseku k veľkým dopravným zápcham. „Z toho dôvodu je lepšie a bezpečnejšie obmedziť dopravu na jar ako počas zimných mesiacov. Zima na cestách takýmto obmedzeniam žičí oveľa menej,“ vraví Tomašovič.
Súčasťou výstavby novej kruhovky bude aj realizácia novej cesty a mosta cez potok Trnávka v smere na Kopánku. Mesto plánuje začať s dlho avizovaným dopravným prepojením Trstínskej a Cukrovej ulice pravdepodobne v rámci jednej stavebnej akcie.
„Áno, predpokladáme, že novú cestu aj s rozšírením mosta pre automobilovú dopravu bude robiť mesto v rámci tejto investície,“ potvrdil.

Ulož ako PDF
Napísal 13. októbra 2008 0:37. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.