reklama

Najvyššia novostavba v Trnave na Prednádraží je dokončená

Developerská spoločnosť KP Development dokončila výstavbu svojho pilotného projektu pod názvom Bytový dom (BD) CASSALLE a podala žiadosť o kolaudáciu. Objekt v atraktívnej lokalite Trnavy má štrnásť nadzemných podlaží a svojou výškou 42 metrov je najvyššou novostavbou v Trnave. BD CASSALLE na Beethovenovej ulici ponúka celkovo 54 bytov, z ktorých 32 je už predaných.
„Výber konkrétneho miesta projektu súvisel s vyzretosťou sídliska Prednádražie v rámci Trnavy a s okruhom zákazníkov, pre ktorých je BD CASSALLE určený. Sídlisko svojim obyvateľom ponúka dobrú infraštruktúru, obchody, služby, školské zariadenia od materských škôlok až po univerzitu. Zároveň je pokojným miestom pre všetkých – študentov, mladých ľudí, rodiny s deťmi či obyvateľov v strednom veku. Projekt BD CASSALLE toto prostredie vhodne doplnil,“ vysvetlila dôvody výveru lokality konateľka KP Development Klára Čvikotová.
Bytový dom CASSALLE, ktorý navrhol Ing. arch. Dušan Kmety vyrástol vo dvore obchodného centra Cassalle a  v uzavretom nádvorí sa nachádzajú aj parkovacie miesta pre jeho obyvateľov. Celková podlahová plocha bytov, vrátane pivníc (okrem loggií) je 3 729 m2. Zo štrnástich podlaží je dvanásť bytových.
Perličkou sú dva ateliérové byty na najvyššom podlaží s priestrannými terasami a krásnym výhľadom. Ceny trojizbových bytov sa pohybujú od 3,65 milióna Sk vrátane DPH (121 228,27 EUR).
„Okrem bytovej časti sú na prvom nadzemnom podlaží kryté parkovacie státia a druhé podlažie obsahuje technické miestnosti a pivničné kobky. Stavba je železobetónovej konštrukcie s obvodovými stenami hrubými 20 cm, zateplená minerálnou vlnou v hrúbke 15 cm. Veľký dôraz bol kladený na požiarnu bezpečnosť celého objektu. V budove sú dva výťahy, z nich jeden evakuačný a dve schodiská – z nich jedno vonkajšie rovnako poslúži na prípadnú evakuáciu.  Zaujímavosťou je, že budova nemá rozvod plynu, pričom kúrenie je napojené na horúcovod. Projekt tak ide s trendom okolitých krajín, kde sa upúšťa od plynového kúrenia a varenia,“ pripomenula Klára Čvikotová. Odovzdávanie kľúčov od bytov ich novým majiteľom je plánované na december 2008.
Spoločnosť KP DEVELOPMENT vznikla v roku 2006 spojením spoločností POSCA Slovakia, s.r.o. a EKZ PLUS, s.r.o. Zakladateľom POSCA Slovakia je španielska spoločnosť POSCA z regiónu Valencie, kde sa od roku 1999 zaoberá rezidenčným developmentom. Spoločnosť EKZ PLUS na našom trhu pôsobí už od roku 1991 ako stavebno-developerská firma a má za sebou niekoľko obytných a polyfunkčných stavieb.

Foto: KP Development

Ulož ako PDF
Napísal 31. októbra 2008 20:27. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.