reklama

Projekt obytného súboru Mikovíniho s 250 bytmi stojí, trh nie je pripravený

Developerská spoločnosť KP Development, ktorá stojí za výstavbou bytového domu Casalle na trnavskom Prednádraží, žiada stavebný úrad o predĺženie platnosti územného rozhodnutia projektu obytného súboru na Mikovíniho ulici.

Zámer výstavby osempodlažných bytoviek s priestormi pre obchod a služby, situovaných na pozemkoch za CKD Marketom, zverejnil KP Development už v roku 2008.

Na ploche 1,1 hektára plánovali postaviť 250 bytov a 334 parkovacích miest, z toho až 260 malo byť umiestnených v podzemných garážach.

kp-dev-mikoviniho-1
kp-dev-mikoviniho-2
Vizualizácie projektu Mikovíniho

FOTO: KP Development

Po nástupe finančnej krízy však prípravy projektu ustali. Pôvodne sa počítalo s výstavbou v dvoch etapách. Prvá z nich mala byť ukončená v roku 2011, druhá v tomto roku.

Náklady na realizáciu odhadoval investor pred piatimi rokmi na 17 miliónov eur.

Predĺženie platnosti územného rozhodnutia je len administratívnym krokom. Realizácia zámeru je pre nás v tejto fáze bezpredmetná, trh nie je momentálne na takýto projekt pripravený,“ skonštatovala pre portál trnava-live.sk konateľka KP Development Klára Čvikotová.

kp-dev-mikoviniho-3
mikoviniho
Projekt mal byť situovaný na okraji mesta za CKD Marketom

Developer dokončil v roku 2008 svoj prvý projekt Casalle s 54 bytmi. So štrnástimi podlažiami ide o najvyššiu novostavbu v meste. Niektoré z bytov sú ešte voľné.

O nové byty je záujem, počet obhliadok v Casalle stúpa. Cítime však, že kupujúci sú aj kvôli celkovej ekonomickej situácii zdržanliví,“ poznamenala.

Spoločnosť KP Development patrí do skupiny španielskej Construcciones Posca, ktorá sa zaoberá rezidenčným developmentom od roku 1999.

Ulož ako PDF
Napísal 22. apríla 2013 15:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.