reklama

Vo štvrtok začala Novéna Trnavskej Panny Márie

Až päťdesiat omší počas deväť dní trvajúcej pobožnosti v rámci Novény Trnavskej Panny Márie sa uskutoční od štvrtku 13. novembra v priestoroch Dómu sv. Mikuláša.
Obraz Panny Márie dal namaľovať ostrihomský arcibiskup František Forgáč po svojom návrate v roku 1585 z Ríma do Trnavy.  Podľa zachovaných písomností a svedectiev obraz viackrát slzil vždy ako predzvesť katastrof, ktoré mesto postihli. V roku 1710 mal slziaci obraz Panny Márie zastaviť epidémiu moru.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2008 19:50. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vo štvrtok začala Novéna Trnavskej Panny Márie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.