reklama

Vo štvrtok začala Novéna Trnavskej Panny Márie

Až päťdesiat omší počas deväť dní trvajúcej pobožnosti v rámci Novény Trnavskej Panny Márie sa uskutoční od štvrtku 13. novembra v priestoroch Dómu sv. Mikuláša.
Obraz Panny Márie dal namaľovať ostrihomský arcibiskup František Forgáč po svojom návrate v roku 1585 z Ríma do Trnavy.  Podľa zachovaných písomností a svedectiev obraz viackrát slzil vždy ako predzvesť katastrof, ktoré mesto postihli. V roku 1710 mal slziaci obraz Panny Márie zastaviť epidémiu moru.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2008 19:50. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vo štvrtok začala Novéna Trnavskej Panny Márie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.