reklama

Sídlisko Zátvor II. za 2,5 miliardy chce investor vybudovať za päť rokov

Na ploche viac ako 91 – tisíc m2 v lokalite trnavského sídliska Zátvor II. ohraničenej hypermarketom Tesco, Piešťanskou cestou a severným obchvatom plánuje vybudovať súkromný investor desať obytných blokov, objekty občianskej vybavenosti a k nim prislúchajúce parkoviská.
Investičný zámer v hodnote 2,5 miliardy korún (asi 83 miliónov eur) v sebe zahŕňa takmer 500 bytov v celkovej rozlohe 49 – tisíc metrov štvorcových. Priestory občianskej vybavenosti ako sú obchody a služby majú v plánovanej zóne Zátvor II. dosiahnuť 6500 metrov štvorcových. Po dokončení výstavby by sa mohlo do lokality nasťahovať približne 1300 nových obyvateľov.

Podľa údajov navrhovateľa projektu, ktorý bol predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie, investor predpokladá so začatím výstavby v roku 2009 a dokončením o päť rokov neskôr.

Vzhľadom k pomerne značnému počtu bytov priamo úmerne k tomu investor počíta s realizáciou asi 290 parkovacích miest pod zemou a ďalších niekoľko stoviek parkovacích plôch bude umiestnených na povrchu.

Navrhovateľ projektu, spoločnosť Bratislava Management Company, s.r.o., uvádza, že na celkovej ploche takmer 34 – tisíc metrov štvorcových bude po dokončení výstavby umiestnená zeleň.
„Trnava patrí k intenzívne sa rozvíjajúcim mestám, predovšetkým v oblasti priemyselnej činnosti, logistiky tovarov a služieb. V súvislosti so súčasným a ďalším rozvojom mesta, vytváraním nových pracovných miest, vzdelávaním a zvyšovaním počtu odborných kapacít sa počíta s ďalším miernym nárastom počtu obyvateľov a tiež dopytom po nových bytových jednotkách a plochách občianskej vybavenosti,“ zdôvodňuje investor svoj zámer vystavať na trnavskom sídlisku Zátvor v priebehu budúcich piatich rokov bezmála 500 nových bytov.

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2008 0:50. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Sídlisko Zátvor II. za 2,5 miliardy chce investor vybudovať za päť rokov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.