reklama

Priaznivci zimných športov z Trnavy nemusia za svahmi cestovať ďaleko

Aj napriek tomu, že príroda lyžovaniu chtivým Trnavčanom nenadelila do vienka svahy v blízkom okolí mesta, jestvujú strediská, ktoré sú dobre dostupné v pomerne krátkom časovom intervale.
Už mnoho rokov je pre lyžiarov z Trnavy a okolia považovanú za „domáce“ stredisko Bezovec za Piešťanmi. Nachádza sa asi hodinu jazdy z Trnavy. Na Bezovci, ktorý leží v nadmorskej výške 750 metrov nad morom, sú v prípade priaznivých snehových podmienok k dispozícii  štyri vleky s dĺžkou od 200 do 600 metrov rôznej obtiažnosti. Celodenný lístok tu stojí počas sviatkov a víkendov 470 Sk, v pracovných dňoch 350 Sk pre dospelú osobu. Na Bezovci funguje aj technické zasnežovanie a večerné lyžovanie.
Ani nie hodinu cesty z Trnavy, päť kilometrov z diaľnice D1 pri odbočke na Nové Mesto nad Váhom sa nachádza Ski centrum Kálnica – Piesky (390 m nm.). Hlavný asi 500 metrov dlhý svah sa vyznačuje ľahšou náročnosťou, funguje tu technické zasnežovanie aj večerné lyžovanie. Celodenný lístok bude stáť túto zimu približne 400 korún.
Mnoho Trnavčanov pozná aj veľmi príjemné stredisko v obci Mojtín vzdialené z Trnavy asi 110 kilometrov. Viac ako sedem kilometrov tratí poskytuje lyžiarom skvelé kopce viacerých obtiažností. Nevýhodou dobre položeného strediska nachádzajúceho sa vo výške od 700 do 950 metrov nad morom je absencia umelého zasnežovania a večerného lyžovania. Celodenný skipas tu stál vlani 450 korún.
Stálicou medzi blízkymi strediskami je Pezinská Baba v nadmorskej výške 527 metrov. Návštevníkom poskytuje 300 až 900 metrov dlhé zjazdovky,  denný lístok bude stáť túto zimu do 400 korún. Susedné stredisko Zochova chata ponúka 4 vleky aj pre začiatočníkov v obdobných cenách ako Pezinská Baba.
Asi 70 kilometrov od Trnavy sa nachádza stredisko Stará Myjava (asi 500 m nm.) s tromi zjazdovkami a technickým zasnežovaním a večerným lyžovaním. Za denný lístok tu zaplatíte 350 korún.

Foto: skicentrumkalnica.sk

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2008 15:07. Článok je zaradený do rubriky: Šport, Tip na výlet, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.