reklama

Prvé sneženie odštartovalo zimnú údržbu

Sobotňajšie sneženie počas zápasu Spartak - NitraV sobotu 22. novembra napadol na území mesta Trnava prvý sneh. Avšak viac ako cestári sa s ním borili futbalisti počas večerného ligového zápasu Spartaka s FC Nitra.
Väčšiu nádielku snehu priniesla noc z 24. na 25. novembra. V pondelok pred polnocou už zasahovali v uliciach mesta aj prvé mechanizmy. „Na zimnú údržbu komunikácií je v rozpočte vyčlenených každoročne od 3 do 3,5 milióna korún. Mesto Trnava má uzatvorenú zmluvu o zimnej údržbe so Správou mestského majetku a spoločnosťou A.S.A. Spolu majú k dispozícii štrnásť mechanizmov,“ hovorí Gabriela Slam­ková z Odboru dopravy a komunálnych služieb Mest­ského úradu v Tr­nave.
Oficiálny začiatok zimnej pohotovosti je vyhlásený 15. novembra a trvá do 31. marca.  Väčšina dostupných mechanizmov disponuje radlicou na odhŕňanie snehu, ďalšie sú určené na posyp zasnežených a zľadovatených ciest a chodníkov.
„Používame viacero druhov inertných materiálov, podľa toho, na aký typ údržby a sú určené. Ide o štandardizovanú zmes,“ dopĺňa G. Slamková.
Nie všetky cesty na území Trnavy má pod patronátom mesto. Cesty I. triedy spadajú pod Správu a údržbu ciest Trnavského samosprávneho kraja. Tá má bežne k dispozícii asi šesť desiatok posýpačov a vozidiel s pluhmi.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2008 14:58. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.