reklama

Prvá časť severného obchvatu Trnavy je otvorená

V stredu 3. decembra 2008 otvorili pre vodičov prvú časť dokončeného severného obchvatu mesta Trnava. Výstavba prvej etapy trvala dva roky. Dvojprúdová komunikácia je dlhá 1,7 kilometra a široká 11,5 metra. Výstavba si vyžiadala investície štátu vo výške 440 miliónov korún. Nová cesta spája Bučiansku a Špačinskú cestu a v tomto štádiu uľahčí cestovanie do niektorých častí Trnavy, zjednoduší a zrýchli cestovanie do Bratislavy či v smere na Nitru najmä pre obyvateľov sídliska Zátvor, mestskej časti Kopánka či obcí ako Malženice, Špačince, Dolné Dubové, Jaslovské Bohunice a podobne. Súčasťou otvoreného obchvatu je 79 metrov dlhý most na Špačinskej ceste, premostenie Bučianskej a 600 – metrová protihluková stena pri sídlisku Zátvor.
„V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby druhej etapy obchvatu a pripravujú sa súťažné podklady na zhotoviteľa stavby tretej etapy. Začatie výstavby v oboch prípadoch bude závisieť od pridelenia finančných prostriedkov,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej správy ciest Iveta Fedorová.
Druhá etapa v dĺžke 1,9 km, ktorej výstavba by mohla začať už na jar 2009, bude stáť asi 270 miliónov korún, za záverečný tretí úsek zaplatí SSC asi 600 miliónov. Celkové náklady na realizáciu severného obchvatu Trnavy majú dosiahnuť asi 1,3 miliardy korún.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2008 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Prvá časť severného obchvatu Trnavy je otvorená”

 1. 1
  corey says:

  Druhu etapu budu stavat cesty nitra. Vraj je to uz hotova vec. A malo by sa zacat uz vo february. Uz aby to bolo…

 2. 2

  Presne tak, už aby to bolo :-)

 3. 3
  corey says:

  btw nevies co je s tou “prerabkou” nitrianskej? Nejako zostalo ticho…
  btw 2 ta jama co kopu za zeleznicnym podjazdom pri shell-ke tam co bude?

 4. 4

  pokiaľ mi je známe, tak SSC na Nitrianskej pracuje, zdá sa mi, že nedávno (pár týždňov naspäť) mali dotknuté subjekty sedenie na mestskom úrade v tejto veci…

  a čo sa týka tej “jamy”, neviem presne čo myslíš, bývam teraz v TT veľmi málo, ale možno začali robiť okolo rozšírenia toho podjazdu…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.