reklama

Trnavskí poslanci odsúhlasili výstavbu nového štadióna

stadion-novy11V utorok 16. decembra 2008 odsúhlasili poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave návrh projektu štadióna a priľahlej polyfunkcie predložený švajčiarskym konzorciom Hidber Consultants GmBH a súhlasili s pokračovaním prípravných prác spojenými so  zmenou Územného plánu centrálnej mestskej zóny.
Švajčiari plánujú postaviť v Trnave nový futbalový štadión, na parkovisku pri amfiteátri majú vyrásť administratívne, hotelové a obchodné priestory a na mieste dnešnej južnej tribúny na Kollárovej ulici je naplánovaná výstavba štyroch bytových domov. Navyše, pod futbalovým stánkom s predpokladanou kapacitou 18.000 divákov s celoplošným zastrešením sa má nachádzať obchodné centrum po vzore už realizovaného štadiónu v Bazileji. Nový trnavský štadión má byť vysoký 22.5 metra (výška dnešnej severnej a južnej tribúny je 15 metrov) a bude pootočený o približne 90 stupňov v osi od Balakova k parkovisku pri amfiteátri.
Výstavba štadióna by mohla začať už na jeseň roku 2009, investor predpokladá s dokončením stavebných prác už do konca roku 2010. V praxi to môže znamenať, že súčasný futbalový štadión Spartaka by mali zbúrať už krátko po skončení aktuálneho ročníka futbalovej ligy 2008/09. Na jar 2011 by mala začať výstavba biznis centra pri amfiteátri pozostávajúceho zo štyroch samostatne stojacich výškových budov.

Grafické vizualizácie štadióna a plánovaných komerčných priestorov nájdete na webe poko.sk v stredu 17. decembra. Dovtedy prinášam neoficiálny náčrt možného riešenia priestorov v danom území.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2008 22:59. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavskí poslanci odsúhlasili výstavbu nového štadióna”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.