reklama

Trnavskí poslanci odsúhlasili výstavbu nového štadióna

stadion-novy11V utorok 16. decembra 2008 odsúhlasili poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave návrh projektu štadióna a priľahlej polyfunkcie predložený švajčiarskym konzorciom Hidber Consultants GmBH a súhlasili s pokračovaním prípravných prác spojenými so  zmenou Územného plánu centrálnej mestskej zóny.
Švajčiari plánujú postaviť v Trnave nový futbalový štadión, na parkovisku pri amfiteátri majú vyrásť administratívne, hotelové a obchodné priestory a na mieste dnešnej južnej tribúny na Kollárovej ulici je naplánovaná výstavba štyroch bytových domov. Navyše, pod futbalovým stánkom s predpokladanou kapacitou 18.000 divákov s celoplošným zastrešením sa má nachádzať obchodné centrum po vzore už realizovaného štadiónu v Bazileji. Nový trnavský štadión má byť vysoký 22.5 metra (výška dnešnej severnej a južnej tribúny je 15 metrov) a bude pootočený o približne 90 stupňov v osi od Balakova k parkovisku pri amfiteátri.
Výstavba štadióna by mohla začať už na jeseň roku 2009, investor predpokladá s dokončením stavebných prác už do konca roku 2010. V praxi to môže znamenať, že súčasný futbalový štadión Spartaka by mali zbúrať už krátko po skončení aktuálneho ročníka futbalovej ligy 2008/09. Na jar 2011 by mala začať výstavba biznis centra pri amfiteátri pozostávajúceho zo štyroch samostatne stojacich výškových budov.

Grafické vizualizácie štadióna a plánovaných komerčných priestorov nájdete na webe poko.sk v stredu 17. decembra. Dovtedy prinášam neoficiálny náčrt možného riešenia priestorov v danom území.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2008 22:59. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavskí poslanci odsúhlasili výstavbu nového štadióna”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.