reklama

Vodičom chýbali na cestách mechanizmy

kruhovka-arcadia-m1Stredajší mrznúci dážď spojený s hustým snežením skomplikoval situáciu na cestách v Trnave a okolí. Na primrznutých komunikáciách, kde sa okolo poludnia začala navyše tvoriť aj kašovitá vrstva snehu, by ste však posýpače či odhŕňače hľadali márne. Nám sa žiaden z mechanizmov nepodarilo v Trnave stretnúť počas celého dňa.

Pomalé reakcie cestárov na stav ciest si všimli viacerí naši čitatelia. “Prvý posýpač som v Trnave videl až v stredu večer, ale solilo sa hlavne vo štvrtok ráno. Asi 24-hodín po tom, ako začalo pršať,” hneval sa Róbert z Malženíc.
Hoci situácia na trnavských cestách mala od kalamity ďaleko, mnohí, najmä menej zdatní vodiči, mali s možno päťcentimetrovou vrstvou kašovitého snehu na cestách problémy. Dokumentujú to aj slová pani Heleny, ktorá nám napísala:  “Osobne nemám problémy jazdiť na snehu. Ale cítim sa istejšie, keď vidím, že sa cestári starajú o dobrý stav ciest, a nie ako tomu bolo v stredu. Sledovala som veľa šoférov, ktorých to hádzalo ku krajnici hlavne na kruhových križovatkách. Tie sa šmýkali asi najviac a nikto ich za celý deň neposypal,” sťažuje sa nám vodička z Trnavy.
Problematická bola v stredu aj situácia na chodníkoch. Podľa Pavla Tomašoviča z trnavskej radnice bolo síce v uliciach sedem mechanizmov a deväť pracovníkov určených na ručné odhadzovanie snehu, všetko však, prirodzene, zvládať nedokázali. Povinnosti starať sa o chodník pred vlastným domom, obchodom či budovou majú vlastníci alebo užívatelia nehnuteľností. Väčšina z nich však túto povinnosť nielen v centre Trnavy ale aj na sídliskách zanedbávala.

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2009 0:38. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.