reklama

V utorok môže pribudnúť od 15 do 25 cm nového snehu, očakávajte komplikácie na cestách

Počas utorka 12. februára 2013 môže v okrese Trnava pribudnúť od 15 do 25 centimetrov nového snehu.

Výstrahu prvého stupňa pred snežením, v dôsledku ktorého sa môžu od ranných hodín tvoriť na cestách snehové jazyky a záveje, vydal Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ) v pondelok o 17.45 hodine. Upozornenie platí pre celý juhozápad a časť stredného Slovenska.

V okrese Trnava sa očakáva miestami výskyt snehových jazykov, závejov a sneženia, pri ktorom spadne 15 – 25 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,” uvádza výstražné meteorologické spravodajstvo SHMÚ.

sneh-cesty

Ilustračné foto

Meteorológovia predpokladajú, že snežiť začne už počas noci z pondelka na utorok. Denné teplotné maximá sa budú pohybovať okolo nuly.

Fúkať má vietor o sile 5-6 metrov za sekundu, v nárazoch dosiahne sila vetra až 15 metrov za sekundu. Veterné počasie môže posilňovať tvorbu snehových jazykov a závejov.

Snehové zrážky majú trvať počas celého dňa. V utorok v neskorých večerných hodinách sa môže sneženie zmeniť na dážď so snehom.

So zmiešanými zrážkami treba počítať aj počas stredy, kedy sa má teplota počas dňa vyšplhať na + 2 až + 3 stupne Celzia,

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2013 20:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “V utorok môže pribudnúť od 15 do 25 cm nového snehu, očakávajte komplikácie na cestách”

 1. 1
  Peter says:

  Je 11.30 , v meste som nevidel jeden stroj, alebo by vyšiel ten mega stroj zo záberom meter, ktorý brúsi cez Hlbokú, takto “upratané mesto ” či v zime či v lete to po minulé roky nebolo, hlavne ,že Vás tam sedí na zadkoch viacej a viacej.

 2. 2
  Jana says:

  TT Komfort ako vždy v plnej pohotovosti, no volačo nemožné aký sú tam organizátori v čele s riaditeľom,no comment

 3. 3
  inypohlad says:

  Město začíná odvážet sníh z ulic, když nasněží víc než 30 cm. Pokud se přižene silná sněhová bouře, čeká se s hlavním odklízením, až přestane vytrvale sněžit.

  Ještě večer se po ulicích rozmístí oranžové cedulky se zákazem parkování mezi 7. hodinou ráno až 19. večer, nebo obráceně. Řidiči mají 12 hodin na to, aby si auto zaparkované na ulici přeparkovali jinam, kde se bude sníh odklízet později. Nebo na veřejné parkoviště, za které se nemusí v době úklidu platit.

  Pokud auto nepřeparkují, jede před kolonou odklízecích strojů a obrovských nákladních aut odtahová služba, která auta odtáhne jednoduše o několik ulic dál a majitel vozu pak zaplatí pokutu.

  Pak už do vyklizených ulic, kde nepřekáží auta, vyjedou sněhové frézy a malé i obrovské pluhy, které sníh shrnuji a nakládají na připravené nákladní vozy. Ty sníh vozí za město, kde se za každou zimu vytvoří tak obrovská hromada sněhu, že jeho černé a zledovatělé zbytky často zůstanou až do konce léta.

  Celé odklízení sněhu má vždy trvat v průměru čtyři až pět dnů. Na ulicích pak nezbude téměř žádný a chodci i auta tak mají znovu prostor.

  Zdroj: http://auto.idnes.cz/odklizeni-snehu-v-montrealu-d16-/automoto.aspx?c=A130214_094639_automoto_fdv

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.