reklama

V Trnave napadlo počas tejto zimy najviac snehu od roku 1987

Na území mesta Trnava napadlo počas tejto zimy od decembra 2012 do februára 2013 až 116 centimetrov snehu.

Prvú snehové vločky spadli v Trnave v decembri. Za posledný mesiac minulého roka pribudlo celkom 24 cm novej snehovej pokrývky.

Bohatý na sneh bol aj január, kedy pribudlo celkom 42 centimetrov snehu.

A napokon, v priebehu fabruára 2013, zaevidovali merania SHMÚ v Trnave 50 cm nového snehu.

Štatistické údaje poskytol odboru dopravy a komunálnych služieb na mestskom úrade v Trnave Pavel Faško zo Slovenského hydrometeorologického ústavu SR.

zima-trnava-veza

Ilustračné foto

Počas aktuálnej zimy je to najvyššia suma novej snehovej pokrývky v Trnave za posledných 31 kompletných zím. V zime 1986/1987 dosiahla suma novej snehovej pokrývky za obdobie od decembra 1986 do februára 1987 v Trnave 118 centimetrov. Na rozhraní prvej a druhej januárovej dekády 1987 zasiahla Trnavu povestná snehová kalamita,“ pripomenul klimatológ Pavel Faško.

Pohľad na štatistiky SHMÚ za posledných päť zím napovedá, že počas minulej zimy napadlo v meste 22 centimetrov snehu, pred dvomi rokmi 50 cm, v zime 2009/2010 to bolo 58 cm, pred štyrmi rokmi 39 cm a v zime 2007/2008 spadlo v Trnave len päť centimetrov snehu.

Ako napovedá zatiaľ dlhodobá predpoveď počasia na budúci týždeň od 11. do 17. marca, tohtoročná zima ešte nemusela povedať posledné slovo.

Aj na juhozápad Slovenska sa môže začiatkom budúceho vrátiť chladné počasie s teplotami pod bodom mrazu, ktoré môžu sprevádzať aj nové snehové zrážky.

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2013 10:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave napadlo počas tejto zimy najviac snehu od roku 1987”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.