reklama

Miliardový projekt pri Majcichove

golfNa ploche 108 hektárov pri lokalite Deviatky asi dva kilometre od Majcichova plánujú postaviť obytné domy, realizovať individuálnu bytovú výstavbu a športové areály vrátane 18 – jamkového golfového ihriska. O investícii v dotyku cesty medzi Zelenčom a Majcichovom sa hovorí už niekoľko rokov, no len dnes projekt v predpokladanej hodnote asi 230 miliónov eur (cca 7 mld. Sk) získava reálne kontúry.

Z urbanistickej štúdie vypracovanej spoločnosťou so sídlom v Bratislave vyplýva, že hlavným zámerom investora je vybudovať na zelenej lúke asi 8 kilometrov od Trnavy nízkopodlažnú bytovú výstavbu, rodinné domy, objekty pre šport a rekreáciu a spomínané 18 – jamkové golfové ihrisko spolu s ďalšou potrebnou technickou infraštruktúrou ako je napríklad čistiareň odpadových vôd, dopravné napojenie, komunikácie  a podobne.
Lokalitu neďaleko Majcichova si nevybral investor náhodne. Ako uvádza v urbanistickej štúdii: “Výstavba priemyselnej zóny strategického významu pre spoločnosť Samsung akcelerovala rozvoj oblasti na hraniciach katastrov obcí Voderady, Zeleneč a Majcichov. V blízkej budúcnosti tu vznikne výribná a logistická zóna s predpokladaným počtom až 8000 zamestnancov. V tejto lokalite sa predpokladá aj s realizáciou výrobno – obchodno – obslužnej zóny Zeleneč a plánované sú aj dve priemyselné zóny Majcichov I a II. Investor plánuje výstavbu rodinných domov, bytov, občianskej vybavenosti, športových a rekreačných zariadení s bohatým uplatnením zelene a prírodných prv­kov. Malo by tu vzniknúť kvalitné obytné prostredie so športovým vyžitím, ktoré pomôže celkovému skvalitneniu života v katastrálnom území obce Majcichov ako aj okolitých obcí.”
majcichov-deviatkyRealizácia projektu má byť rozdelená do dvoch etáp. S prvou z nich by chcel investor začať už v roku 2009, s ukončením plánuje v roku 2012. Druhá etapa má nasledovať v rokoch 2013 – 2018 a má sa dotýkať pokračovaniu prvej etapy výstavby obytnej zóny a objektov pre šport. Už v prvej etape majú stavať byty, domy, golfové ihrisko a iné priestory pre oddych.
Z celkového počtu 108 hektárov má predstavovať rozloha zastavaných plôch 12 ha, zelené plochy 25 ha, golf 40 ha, komunikácie 10 ha a ostatné spevnené plochy 12 ha.

Ilustračné foto: wallpapers.dpics.org

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2009 0:39. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Miliardový projekt pri Majcichove”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.