reklama

Miliardový projekt pri Majcichove

golfNa ploche 108 hektárov pri lokalite Deviatky asi dva kilometre od Majcichova plánujú postaviť obytné domy, realizovať individuálnu bytovú výstavbu a športové areály vrátane 18 – jamkového golfového ihriska. O investícii v dotyku cesty medzi Zelenčom a Majcichovom sa hovorí už niekoľko rokov, no len dnes projekt v predpokladanej hodnote asi 230 miliónov eur (cca 7 mld. Sk) získava reálne kontúry.

Z urbanistickej štúdie vypracovanej spoločnosťou so sídlom v Bratislave vyplýva, že hlavným zámerom investora je vybudovať na zelenej lúke asi 8 kilometrov od Trnavy nízkopodlažnú bytovú výstavbu, rodinné domy, objekty pre šport a rekreáciu a spomínané 18 – jamkové golfové ihrisko spolu s ďalšou potrebnou technickou infraštruktúrou ako je napríklad čistiareň odpadových vôd, dopravné napojenie, komunikácie  a podobne.
Lokalitu neďaleko Majcichova si nevybral investor náhodne. Ako uvádza v urbanistickej štúdii: “Výstavba priemyselnej zóny strategického významu pre spoločnosť Samsung akcelerovala rozvoj oblasti na hraniciach katastrov obcí Voderady, Zeleneč a Majcichov. V blízkej budúcnosti tu vznikne výribná a logistická zóna s predpokladaným počtom až 8000 zamestnancov. V tejto lokalite sa predpokladá aj s realizáciou výrobno – obchodno – obslužnej zóny Zeleneč a plánované sú aj dve priemyselné zóny Majcichov I a II. Investor plánuje výstavbu rodinných domov, bytov, občianskej vybavenosti, športových a rekreačných zariadení s bohatým uplatnením zelene a prírodných prv­kov. Malo by tu vzniknúť kvalitné obytné prostredie so športovým vyžitím, ktoré pomôže celkovému skvalitneniu života v katastrálnom území obce Majcichov ako aj okolitých obcí.”
majcichov-deviatkyRealizácia projektu má byť rozdelená do dvoch etáp. S prvou z nich by chcel investor začať už v roku 2009, s ukončením plánuje v roku 2012. Druhá etapa má nasledovať v rokoch 2013 – 2018 a má sa dotýkať pokračovaniu prvej etapy výstavby obytnej zóny a objektov pre šport. Už v prvej etape majú stavať byty, domy, golfové ihrisko a iné priestory pre oddych.
Z celkového počtu 108 hektárov má predstavovať rozloha zastavaných plôch 12 ha, zelené plochy 25 ha, golf 40 ha, komunikácie 10 ha a ostatné spevnené plochy 12 ha.

Ilustračné foto: wallpapers.dpics.org

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2009 0:39. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Miliardový projekt pri Majcichove”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.