reklama

Nezamestnanosť v regióne sa zvýši

sweedwoodO necelý jeden percentuálny bod môže stúpnuť nezamestnanosť v trnavskom regióne po tom, ako viacerí významní zamestnávatelia ohlásili na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave hromadné prepúšťanie.

Už na prelome rokov 2008-2009 avizovali prepúšťanie americký Johns Manville (bývalý Skloplast), kde môže stratiť v nasledujúcich mesiacoch zamestnanie viac ako 250 ľudí. Koncern Sachs nahlásil úradu práce predpokladanú stratu bezmála 80 pracovných pozícií, spoločnosť Faurecia bude rušiť podobne takmer 80 pozícií a firma Electronic Systems má prepustiť do 40 ľudí.
V týchto dňoch zverejnil trnavský úrad práce ďalšie ohlásené prepúšťania: švédsky Swedwood (bývalý Spartan) predpokladá s ukončením až do 120 pracovných pozícií z celkového počtu takmer 500 zamestnancov, firma Invensys Elektronika Slovensko avizovala prepustenie asi dvoch desiatok z celkového počtu 275 pracovníkov.
Hovorca spoločnosti PSA Peugeot Citroen Peter Švec v stredu 4. februára 2009 informoval, že do konca roku príde vo fabrike o miesto 190 ľudí. Pôjde o zamestnancov z technického a obslužného personálu z projektového tímu, ktorý pracoval na spustení výroby nového modelu Citroën C3 Picasso. Počet zamestncov automobilky zatiaľ výraznejšie klesnúť nemá, pretože sa pripravuje spustenie sériovej výroby modelu C3 Picasso, čo má kompenzovať zníženie produkcie aktuálne vyrábaného modelu Peugeot 207.
Riaditeľka odboru služieb zamestnanosti Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) v Trnave Viktória Fogelová, pre agentúru SITA poznamenala, že prepúšťanie v trnavskom regióne bude zrejme pokračovať a celkový prílev ľudí bez zamestnania do štatistík úradu práce v Trnave môže predstavovať asi 500 ľudí.
V decembri 2008 predstavovala nezamestnanosť v trnavskom regióne 3,43%. Celkový počet  uchádzačov o zamestnanie schopných okamžite nastúpiť bol na konci vlaňajška 2312. Pri predpokladanom náraste počtu nezamestnaných o približne 500 ľudí by evidovaná nezamestnanosť v regióne prekročila hranicu 4 percent. Ku koncu roka 2008 bolo v trnavskom regióne 67 434 ekonomicky aktívnych obyvateľov a nezamestnanosť tu bola piata najnižšia v rámci celého Slovenska. Menej ľudí bez práce podľa podľa štatistík ÚPSVAR len v regiónoch Bratislavy, Pezinka, Galanty a Trenčína.

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2009 1:38. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.