reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava je rekordne nízka, v septembri dosiahla 2,44 percenta

Z celkového počtu 68 647 ekonomicky aktívnych obyvateľov okresu Trnava evidovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR ku koncu septembra 2017 spolu 1965 ľudí bez práce.

Disponibilných uchádzačov, ktorí mohli okamžite a bez prekážok nastúpiť do zamestnania, bolo ku koncu minulého mesiaca 1677.

Evidovaná miera nezamestnanosti tak dosiahla v okrese Trnava rekordných 2,44 percenta, čo je druhé najnižšie číslo zo všetkých okresov na Slovensku.

Nižšiu mieru nezamestnanosti ako v Trnave mali v septembri 2017 v rámci celého Slovenska len v okrese Piešťany – 2,39%. Podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR nezamestnanosť v Trnavskom kraji dosiahla 2,97%, celoslovenský priemer je 6,42 percenta.

Ilustračné foto

Pred rokom v septembri 2016 bola miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Trnava na úrovni 4,42%, bez práce bolo 2977 disponibilných uchádzačov. V januári tohto roka dosahovala nezamestnanosť 3,34 percenta.

Ešte pred približne poldruha rokom vo februári 2015 bola miera evidovanej nezamestnanosti v okrese na úrovni 6,79 percent, pred štyrmi rokmi – v lete 2013 – to bolo 8,11 percenta.

Z hľadiska vekovej štruktúry je najviac ľudí bez práce vo veku 25-29 rokov, nasledujú 20-24 roční a 35-39 roční.

Najväčší počet nezamestnaných – 910 – je v evidencii úradu práce menej ako tri mesiace, 536 ľudí eviduje úrad štyri až šesť mesiacov. Dlhšie ako štyri roky zostáva v evidencii trnavského úradu práce 30 ľudí.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR evidovalo na konci septembra 2017 v okrese Trnava až 5766 voľných pracovných miest.

Z hľadiska štruktúry požadovaného vzdelania na takmer 3300 voľných miest postačuje základné vzdelanie, tisíc miest je určených aj pre ľudí s nižším stredným odborným vzdelaním, na 736 pozícií je potrebné aspoň stredné odborné vzdelanie, 448 pozícií je voľných pre absolventov s úplným stredným odborným vzdelaním, len štyri pre ľudí s úplným stredným všeobecným vzdelaním, na obsadenie desiatich voľných pozícií je potrebné minimálne vyššie odborné vzdelanie.

Pre absolventov s vysokoškolským vzdelaním I. stupňa bolo v septembri voľných sedem a pre absolventov s vysokoškolským vzdelaním II. stupňa 58 voľných pracovných miest.

V Trnavskom kraji je k dispozícii vyše 16-tisíc voľných pracovných pozícií. V rámci celej SR bolo k 30. septembru hlásených takmer 75-tisíc voľných pracovných miest.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2017 9:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nezamestnanosť v okrese Trnava je rekordne nízka, v septembri dosiahla 2,44 percenta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.