reklama

V júni dosiahla miera nezamestnanosti v okrese Trnava 2,60 percenta

Ku koncu júna 2019 evidoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave na území okresu 2,60 – percentnú mieru nezamestnanosti.

V okrese Trnava bolo k 20. júnu 2019 evidovaných 1958 uchádzačov o zamestnanie. Z tohto počtu bolo 1721 ľudí schopných okamžite nastúpiť do zamestnania. Zostávajúci uchádzači sa vzdelávali pripravovali sa na trh práce, boli dočasne práceneschopní, zúčastňovali sa absolvenstskej praxe, dobrovoľníckych služieb alebo pracovali v obecných službách.

Miera evidovanej nezamestnanosti, vypočítaná z uchádzačov, ktorí sú okamžite schopní nastúpiť do zamestanania, tak dosiahla v júni 2,60 percenta.

Nezamestnanosť medziročne stúpla o 0,25 percenta. Pred rokom – v júni 2018 – bola v okrese Trnava miera evidovanej nezamestnanosti na úrovni 2,35 percenta.

Ilustračné foto

Úroveň nezamestnanosti sa v júni zvýšila tradične pre prítok absolventov škôl. V máji dosahovala miera evidovanej nezamestnanosti 2,16 percenta.

Počas júna pribudlov evidencii trnavského úradu práce 443 uchádzačov o zamestnanie, ubudlo 393.

V evidencii pribudlo 201 absolventov, z nich bolo 164 vysokoškolákov a 37 stredoškolákov.

Spomedzi všetkých evidovaných nezamestnaných v okrese Trnava je najvyšší počet s dosiahnutým úplným stredným odborným vzdelaním, nasledujú uchádzači s ukončeným vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa a stredným odborným vzdelaním.

Z celorepublikového pohľadu je okres Trnava na dvanástom mieste zo všetkých okresov Slovenska. Najmenej ľudí bez práce eviduje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR v okresoch Trenčín (1,93%), Bratislava V (2,01) a Nitra (2,04).

Na opačnom konci sú okresy Revúca (13,34%), Kežmarok (15,03) a Rimavská Sobota (15,66).

Miera evidovanej nezamestnanosti v rámci celého Slovenska dosiahla k 30. júnu 2019 úroveň 4,97%.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2019 11:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.