reklama

V júni pribudlo v štatistikách úradu práce na území okresu Trnava 200 ľudí, nezamestnanosť dosiahla 4,77%

Na konci júna 2020 evidoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Trnave na území okresu 4,77 – percentnú mieru evidovanej nezamestnanosti. V porovnaní s prechádzajúcim mesiacom vzrástla nezamestnanosť v okrese Trnava o 0,32 percenta.

V okrese Trnava bolo k 30. júnu 2020 evidovaných 3357 uchádzačov o zamestnanie, čo je oproti máju o 205 viac.

Z tohto počtu bolo 3175 ľudí schopných okamžite nastúpiť do zamestnania, čo predstavuje medzimesačný nárast o 212 disponibilných uchádzačov.

Zostávajúci uchádzači sa vzdelávali pripravovali sa na trh práce, boli dočasne práceneschopní, zúčastňovali sa absolventskej praxe, dobrovoľníckych služieb alebo pracovali v obecných službách.

Miera evidovanej nezamestnanosti, vypočítaná z uchádzačov, ktorí sú okamžite schopní nastúpiť do zamestanania, tak dosiahla v júni 4,77 percenta. Pre porovnanie v máji to bolo 4,45%, v apríli 4,06 a v marci 2020, pred nástupom pandémie, dosahovala miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Trnava 2,66 percenta.


Úrad práce v Trnave

Ilustračné foto

Medziročne narástla miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Trnava o 2,17%.

Na konci júna 2019 bolo v evidencii trnavského úradu práce 2,60 percenta ľudí.

Z celoštátneho pohľadu nezamestnanosti je okres Trnava na štrnástom mieste zo všetkých okresov Slovenska.

Najmenej ľudí bez práce eviduje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR v okresoch Bratislava V (3,38%), Bratislava I (3,60%) a Hlohovec (3,91%).

Miera evidovanej nezamestnanosti v rámci celého Slovenska dosiahla k 30. júnu 2020 úroveň 7,40%.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júla 2020 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.