reklama

Projekt U kráľa Ľudovíta nahradí stavbu, ktorú pred asi 50 rokmi zbúrali

ludovitV roku 2007 odštartovala na býva­lom parkovisku vedľa budovy pošty na hranici ulíc Pekárska, Hviezdoslavova a Hornopotočná výstavba súboru objektov, ktoré budú tvoriť budovu určenú pre obchod, služby, administratívu a bývanie nazvanú U kráľa Ľudovíta. Investorom projektu, ktorý má byť dokončený na prelome rokov 2009 – 2010, je trnavská spoločnosť Invex Real, s.r.o.

Novostavba U kráľa Ľudovíta bude mať štyri nadzemné a dve podzemné podlažia.V prízemí objektov budú situované obchodné, prípadne administratívne priestory, kaviareň či reštaurácia. Súčasťou prízemných priesotorov bude átrium, ktoré komunikačne prepoja z Hviezdoslavovej na Hornopotočnú ulicu. Na zostávajúcich nadzemných podlažiach budú bytové, administratívne, prípadne ďalšie obchodné priestory. V objekte sa bude nachádzať 20 jedno až štvorizbových bytov s rozlohou od 38 do 138 metrov štvorcových orientovaných do Hviezdoslavovej, časti Pekárskej ulice a tiež do átria budovy.
Na rovnakom mieste v samom centre Trnavy kedysi stál objekt nápadne podobný tomu vo výstavbe, ako však uvádza spoločnosť Invex Real, “novo­stavba nebude tvoriť repliku pôvodných objektov, ale praktickú, fun­kčnú a mo­der­nú budovu zodpovedajúcu po­žia­davkám do­by na začiatku 21. storo­čia. Budo­va po­núka jeho budúcim obyvateľom a užívateľom mož­nosť bývať, či podnikať priamo v centre mesta s vý­hodou možnosti parkovania v podzemných garážach. Priestorové riešenie a technické vybavenie bude zodpovedajúce obdobiu svojho vzniku. Novostavba súboru objektov však veľmi citlivo zapadne do koloritu okolitej starobylej zástavby tohto architektonicky veľmi zložité­ho územia a bude sv­ojou architektúrou a vonkajším vzhľa­dom vhodným spôsobom dopĺňať severovýchodnú časť trnav­ského Trojič­né­ho námestia.”

Pôvodný objekt pochádzajúci približne zo 17. storočia chátral, až ho napokon niekedy v 60. rokoch minulého storočia zbúrali. Projekt U kráľa Ľudovíta sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 2100 m2. V dvoch podzemných podlažiach bude vytvorených spolu 119 parkovacích miest, ale aj priestory pre vlastnú trafostanicu, horúcovodnú výmenníkovú stanicu a ďalšie technické zariadenia. “Celý projekt by mal byť dokončený koncom októbra roku 2009 a za­čiatkom roka 2010 by mal začať slúžiť vlastníkom, užívateľom a širokej verejnosti,” uvádza spoločnosť Invex Real prostredníctvom zverejnených údajov o stavbe.

Foto: Invex Real

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2009 22:32. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.