reklama

O osude novej obchodnej zóny zatiaľ nie je rozhodnuté

top-developmentSpoločnosť Top Development, ktorá len na jeseň minulého roku otvorila na Novej ulici v Trnave pri severnom obchvate nákupnú zónu s prevádzkami ako Baumax, Mana, Technomarket či nedávno sprevádzkovaný Decodom, pripravuje v priamom dotyku obchodnej zóny výstavbu ďalšej komerčnej štvrte.
Na ploche s rozlohou 280 – tisíc metrov štvorcových chce vybudovať priemyselnú zónu s možným využitím pre výrobné priestory, logistické centrá, skladové terminály, multifunkčné priestory a oblasť služieb. V rámci priestorov plánuje vybudovať aj predajne outletového typu či čerpaciu stanicu, ale aj priestory pre ľahký priemysel a výrobu. Prácu tu môže nájsť až 2500 ľudí.
Susedná už spustená zóna má rozlohu 225 – tisíc metrov štvorco­vých.
V tesnom susedstve sa má nachádzať projekt obchodného centra írskeho developera Parker Green top-development2pod názvom Trnava Park Shopping Centre, ktorý by mal podľa dostupných informácií začať stavať ešte v tomto roku. Najväčším akcioná­rom spoločnosti Top Development je belgická firma Extensa Group, ktorej vznik sa datuje ešte do roku 1910. Extensa pôsobí okrem Belgicka a Slovenska aj Turecku, Luxembursku alebo Rumunsku.
Či začne developer realizáciu projektu ešte v tomto roku, napriek tomu, že už má vydané právoplatné stavebné povolenie na niektoré objekty, nie je isté. Ako uviedol predseda predstavenstva Top Developmentu Ivo Šafranko pre týždenník Trend, “momentálne robíme prieskum trhu a chceme mať istotu, že sa priestory zaplnia.“

Foto: Top Development a Extensa

Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2009 17:51. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.