reklama

Prednádražie má pastoračné centrum, kostol zatiaľ nie

Pastoračné centrum Božieho milosrdenstva na sídlisku Prednádražie v Trnave v nedeľu počas slávnostnej svätej omše otvoril a požehnal biskup Ján Orosch, apoštolský administrátor Trnavskej arcidiecézy.

Cirkev na stavbe centra so spoločenskými miestnosťami a farou preinvestovala 739 tisíc eur. Pravidelne v ňom budú bývať sväté omše, aktivity centra však majú byť bohatšie.

Stavbu riadil dekan z trnavskej Farnosti sv. Mikuláša Marcel Kubinec, ktorý zdôraznil, že až 266 tisíc z preinvestovanej čiastky pochádza zo zbierok od ľudí z Trnavy a okolia. Za mimoriadnu podporu sa poďakoval emeritnému arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi, ktorému sa veriaci v preplnenom pastoračnom centre odvďačili dlhým potleskom.

Dvanásťtisícové Prednádražie je samostatnou farnosťou, novým správcom Farnosti Božieho milosrdenstva je Marián Díreš, ktorý prišiel zo Starej Turej. Priestory pastoračného centra chce poskytnúť rôznym spoločenstvám, privítal by aj športové aktivity.
Na snímkach je Ján Orosch, Marcel Kubinec a iniciátor výstavby, bývalý mestský poslanec Jaroslav Kralčák (dolu vľavo)

Pozemok na výstavbu pastoračného centra a kostola na 199 rokov poskytla zadarmo samospráva mesta ešte v roku 1996. Iniciátorom výstavby bol vtedajší mestský poslanec Jaroslav Kralčák. Reálne sa na pozemku začalo pracovať až v roku 2009.

Súčasťou pastoračného centra mal byť aj kostol, ktorý bol prioritou bývalého arcibiskupa Jána Sokola. Po nástupe Róberta Bezáka na čelo Trnavskej arcidiecézy sa
priority zmenili, prednosť dostala viacfunkčná budova s farou. Dekan Kubinec však zdôraznil, že všetky inžinierskej siete, ako aj niektoré stavebné dispozície, sú už prispôsobené aj pre budúci kostol.

Centrum má tiež vežu, ktorá by mala v budúcnosti byť aj kostolnou vežou.

Text a foto: (mach)

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2012 20:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prednádražie má pastoračné centrum, kostol zatiaľ nie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.