reklama

Prednádražie má pastoračné centrum, kostol zatiaľ nie

Pastoračné centrum Božieho milosrdenstva na sídlisku Prednádražie v Trnave v nedeľu počas slávnostnej svätej omše otvoril a požehnal biskup Ján Orosch, apoštolský administrátor Trnavskej arcidiecézy.

Cirkev na stavbe centra so spoločenskými miestnosťami a farou preinvestovala 739 tisíc eur. Pravidelne v ňom budú bývať sväté omše, aktivity centra však majú byť bohatšie.

Stavbu riadil dekan z trnavskej Farnosti sv. Mikuláša Marcel Kubinec, ktorý zdôraznil, že až 266 tisíc z preinvestovanej čiastky pochádza zo zbierok od ľudí z Trnavy a okolia. Za mimoriadnu podporu sa poďakoval emeritnému arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi, ktorému sa veriaci v preplnenom pastoračnom centre odvďačili dlhým potleskom.

Dvanásťtisícové Prednádražie je samostatnou farnosťou, novým správcom Farnosti Božieho milosrdenstva je Marián Díreš, ktorý prišiel zo Starej Turej. Priestory pastoračného centra chce poskytnúť rôznym spoločenstvám, privítal by aj športové aktivity.
Na snímkach je Ján Orosch, Marcel Kubinec a iniciátor výstavby, bývalý mestský poslanec Jaroslav Kralčák (dolu vľavo)

Pozemok na výstavbu pastoračného centra a kostola na 199 rokov poskytla zadarmo samospráva mesta ešte v roku 1996. Iniciátorom výstavby bol vtedajší mestský poslanec Jaroslav Kralčák. Reálne sa na pozemku začalo pracovať až v roku 2009.

Súčasťou pastoračného centra mal byť aj kostol, ktorý bol prioritou bývalého arcibiskupa Jána Sokola. Po nástupe Róberta Bezáka na čelo Trnavskej arcidiecézy sa
priority zmenili, prednosť dostala viacfunkčná budova s farou. Dekan Kubinec však zdôraznil, že všetky inžinierskej siete, ako aj niektoré stavebné dispozície, sú už prispôsobené aj pre budúci kostol.

Centrum má tiež vežu, ktorá by mala v budúcnosti byť aj kostolnou vežou.

Text a foto: (mach)

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2012 20:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Prednádražie má pastoračné centrum, kostol zatiaľ nie”

 1. 1
  Mária Lančaričová says:

  Krásny a požehnaný deň pre Prengo, ďakujem zo srdca všetkým zainteresovaným, obzvlášť p.dekanovi Kubincovi, za jeho dielo.
  Nech ho náš nebeský otec požehnáva a sprevádza na jeho ďalšej ceste.

 2. 2
  Michal says:

  “aktivity centra však majú byť bohatšie.” – dávajte si pozor na deti aby neboli zneužité.

 3. 3
  pedro says:

  to su krestania. 266 tisic na somarinu daju ale houmlesakovi pri tom kostole nedaju ani 50 centov.
  sportove aktivity su hned za rohom na univerzitnej pode :)

 4. 4
  icer says:

  Aj ja chcem do prenájmu pozemok na 199 rokov.

  ZADARMO

  BEZ PLATENIA DANE

  Ešte k pánom z radnice neprišla informácia, že odpustky sa kúpiť nedajú? A keby sa aj dali. Nech si ich kupujú za vlastné a nie za naše.

  Odmietam zo svojich daní platiť ľudí, ktorí nehospodárne narábajú s mestským majetkom.

  Som zvedavý, či to po uplynutí doby prenájmu zbúrajú, na vlastné náklady zlikvidujú a dajú do pôvodného stavu.

 5. 5
  marsy says:

  a mňa by zaujímalo, kde majú svoje parkovisko. skúste si tam v nedeľu počas omše niekde pri svojom činžiaku zaparkovať. a horší prípad je ten, že vaše auto zablokujú parkujúci veriaci tak, že ten, čo tam býva, nemôže vyjsť.

 6. 6
  peter.v says:

  PEDRO, Ty by si dal opitemu houmlesakovi peniaze???? Vsetci houmlesaci, ktori stavaju pred kostolmi byvaju permanentne opiti,….

 7. 7
  pedro says:

  nejde o to ci je houmeles opity alebo nie. je to clovek co to potrebuje. pastoracne centrum nepotrebuje nikto a na priek tomu sa vyzbiera 266000. opytaj sa houmelessa kolko by vyzil z tej sumy. a on je houmeless prave preto ze nedostal na 199 rokov nic zadarmo…

  • 7.1
   Divožienka says:

   bezdomovci, ktorí stávajú pravidelne pred kostolmi s pokorou v tvári sú tí najväčší grázlici. poznám ich osobne, pracovala som pre charitu. vedia zahrať slušných keď je treba a hovorím to so všetkou láskou ktorú k nim prechovávam. Ak ta natolko trápi ich situácia, niečo si o nich naštuduj, alebo ešte lepšie stráv s nimi nejaký čas. Čo im fakt nepomôže sú peniaze, jednou z posledných vecí, ktorá im ale naozaj nepomôže sú opakovane darované peniaze.
   A nabudúce prosím komentuj konštruktívne, a nehraj ľudomila len preto lebo si si potreboval nájsť nejakú slabinku a okritizovať stavbu toho kostola.

 8. 8
  icer says:

  Už som z tej akciovej spoločnosti s neprehľadným účtovníctvom smutný.
  Namontoval by som im na kasičky čítačky peňazí, nech z toho zaplatia dane.
  Kažímír by mal radosť, že nemusí hľadať záplaty na diery v rozpočte. Peniaze by sa mohli napumpovať do školstva.
  Načo sú im vlastne také mega majetky a účty?
  Učenie Ježiša Krista je o niečom úplne, ale úplne inom.
  O spovedi, ako nástroji špionáže radšej ani nehovorím.

  Je mi z toho smutno. ako sa ľudia nechajú manipulovať pod rúškom viery.

 9. 9
  Ela says:

  icer, nevieš čo je viera, skús najpr uveriť a potom niekoho špiniť

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.