reklama

Inštaláciou veže dostal budúci kostol na Prednádraží nový rozmer

Montážou kostolnej veže pokračovala dnes výstavba Pastoračného centra Božieho milosrdenstva na Botanickej ulici v Trnave.

Kontúry budúceho kostola dostali tak po dnešnej inštalácii veže nový rozmer. Rímsko-katolícka cirkev plánovala začať s výstavbou moderného chrámu už v roku 2001. Zabrzdil ich nedostatok peňazí. Investícia je financovaná zo zdrojov rímsko-katolíckej cirvki a darov veriacich. Pozemok na výstavbu získala cirkev do prenájmu od mesta ešte v roku 2000.

Inštalácia kostolnej veže, ktorá bude dominantou celého projektu

„Prvý etapa by mala byť dokončená na konci roku 2012. V ďalšom období je naplánovaná výstavba hlavnej chrámovej lode polkruhového tvaru s oltárom v zadnej časti objektu,“ priblížil spoluautor projektu Pavol Ďurko z DV Ateliéru.

V prvej fáze sa budú slúžiť omše v spoločenských priestoroch v prednej časti objektu. Projekt tu počíta aj s realizáciou klubových priestorov určených pre organizovanie stretnutí dôchodcov a mládeže. V priebehu budúceho roku plánujú aj realizáciu detského športového ihriska.

Maketa pastoračného centra z dielne DV Ateliéru

Myšlienka výstavby nového kostola a založenie Farnosti Prednádražie vznikla z dôvodu neustáleho rozrastania sa mesta ďalej od centra, kde je sústredená väčšina kostolov. Mnohým, najmä starším veriacim z okrajových častí Prednádražia, kde dnes žije asi 12-tisíc ľudí, tak presun do najbližšieho kostola môže spôsobovať problémy.

Nový kostol je situovaný medzi obytným súborom Botanická a detským domovom

V priestoroch Pastoračného centra Božieho milosrdenstva sa má nachádzať celkom 300 miest na sedenie, z toho 220 v hlavnej lodi a 80 na chóruse. Z hľadiska dopravného prístupu budú objekty napojené z Botanickej ulice.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2011 13:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Inštaláciou veže dostal budúci kostol na Prednádraží nový rozmer”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.