reklama

Inštaláciou veže dostal budúci kostol na Prednádraží nový rozmer

Montážou kostolnej veže pokračovala dnes výstavba Pastoračného centra Božieho milosrdenstva na Botanickej ulici v Trnave.

Kontúry budúceho kostola dostali tak po dnešnej inštalácii veže nový rozmer. Rímsko-katolícka cirkev plánovala začať s výstavbou moderného chrámu už v roku 2001. Zabrzdil ich nedostatok peňazí. Investícia je financovaná zo zdrojov rímsko-katolíckej cirvki a darov veriacich. Pozemok na výstavbu získala cirkev do prenájmu od mesta ešte v roku 2000.

Inštalácia kostolnej veže, ktorá bude dominantou celého projektu

„Prvý etapa by mala byť dokončená na konci roku 2012. V ďalšom období je naplánovaná výstavba hlavnej chrámovej lode polkruhového tvaru s oltárom v zadnej časti objektu,“ priblížil spoluautor projektu Pavol Ďurko z DV Ateliéru.

V prvej fáze sa budú slúžiť omše v spoločenských priestoroch v prednej časti objektu. Projekt tu počíta aj s realizáciou klubových priestorov určených pre organizovanie stretnutí dôchodcov a mládeže. V priebehu budúceho roku plánujú aj realizáciu detského športového ihriska.

Maketa pastoračného centra z dielne DV Ateliéru

Myšlienka výstavby nového kostola a založenie Farnosti Prednádražie vznikla z dôvodu neustáleho rozrastania sa mesta ďalej od centra, kde je sústredená väčšina kostolov. Mnohým, najmä starším veriacim z okrajových častí Prednádražia, kde dnes žije asi 12-tisíc ľudí, tak presun do najbližšieho kostola môže spôsobovať problémy.

Nový kostol je situovaný medzi obytným súborom Botanická a detským domovom

V priestoroch Pastoračného centra Božieho milosrdenstva sa má nachádzať celkom 300 miest na sedenie, z toho 220 v hlavnej lodi a 80 na chóruse. Z hľadiska dopravného prístupu budú objekty napojené z Botanickej ulice.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2011 13:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Inštaláciou veže dostal budúci kostol na Prednádraží nový rozmer”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.