reklama

Parkovisko pred novým kostolom postaví cirkev a odovzdá ho do majetku mesta

Parkovisko pred budúcim Pastoračným centrom Božieho milosrdenstva, ktoré stavia Rímskokatolícky farský úrad sv. Miluláša (RKC) v Trnave na Botanickej ulici, bude realizovať cirkev.

Mesto Trnava komunikovalo s RKC na tému výstavby parkoviska v priebehu jari tohto roka.

Napokon sa obe strany dohodli, že sedemnásť parkovacích miest pred objektom pastoračného centra zrealizuje a zaplatí cirkev a po dokončení parkovisko daruje mestu.


Pohľad na budúci kostol z priestorov Botanickej záhrady na Prednádraží

Rímskokatolícka cirkev plánovala začať s výstavbou moderného chrámu už v roku 2001. Zabrzdil ich nedostatok peňazí. Investícia je financovaná zo zdrojov rímsko-katolíckej cirvki a darov veriacich. Pozemok na výstavbu získala cirkev do prenájmu od mesta ešte v roku 2000.

V priestoroch Pastoračného centra Božieho milosrdenstva sa má nachádzať celkom 300 miest na sedenie, z toho 220 v hlavnej lodi a 80 na chóruse. Z hľadiska dopravného prístupu budú objekty napojené z Botanickej ulice.

Prvý etapa výstavby by mala byť dokončená na konci tohto roka. V ďalšom období je naplánovaná výstavba hlavnej chrámovej lode polkruhového tvaru s oltárom v zadnej časti objektu.

V prvej fáze sa budú slúžiť omše v spoločenských priestoroch v prednej časti objektu. Projekt tu počíta aj s realizáciou klubových priestorov určených pre organizovanie stretnutí dôchodcov a mládeže. V priebehu budúceho roka plánujú aj realizáciu detského športového ihriska.

Ulož ako PDF
Napísal 4. júla 2012 14:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.