reklama

Pod novým polyfunkčným objektom pri štadióne bude podzemné parkovisko pre 90 áut

Súčasťou projektu City Arena má byť okrem kompletne zmodernizovaného futbalového štadióna a obchodno – administratívneho centra aj nový polyfunkčný objekt, ktorý plánuje investor postaviť na pozemkoch dnešného parkoviska pri hlavnej bráne štadióna – na hranici ulíc Športová, Dolné Bašty a Paulínska.

Z predloženého zámeru, ktorý je v územnom konaní, vyplýva, že pod objektom má byť dvojpodlažné podzemné parkovisko, v nadzemných podlažiach sú navrhnuté administratívne priestory, kaviareň a byty.

Súčasťou zámeru má byť aj výstavba repliky časti systému mestského opevnenia ako pokračovanie zachovanej časti hradieb na okraji areálu štadióna za severnou tribúnou.

city-arena-2012-vizualizacia-1
Plánovaný polyfunkčný objekt vidno v dolnej časti vizualizácie

FOTO: City Arena

Navrhovaný objekt uzatvára dvojsmernú ulicu Paulínska z jej južnej strany. Medzi objektom a touto ulicou sa však bude nachádzať znovupostavená časť pôvodného fortifikačného systému mesta Trnavy. Riešený pozemok slúži v súčasnosti ako parkovacia plocha.
Objekt je riešený ako samostatný, ale jeho bezprostredné susedstvo s budúcim objektom Cityarény ho predurčuje k tomu, že bude v podstate súčasťou celého jej areálu a bude ju so západnej strany uzatvárať, zároveň bude vstupnou, západnou bránou
,” uvádza sa v predloženom zámere.

Súčasťou plánovanej investície spoločnosti City Arena na dnešnom parkovisku pri VUB Banke má byť aj parkovisko s kapacitou 90 áut v dvoch podzemných podlažiach.

Na prvom nadzemnom podlaží majú byť umiestnené obchodné priestory a kaviareň, od Športovej ulice je navrhnutý vjazd do podzemných garáží s obojsmernou dopravnou rampou.

city-arena-sever
Zo severnej strany na Dolných Baštách plánuje investor znovu postaviť časť bývalého mestského opevnenia

FOTO: City Arena

Na druhom nadzemnom podlaží počíta investor s prenajímateľnými administratívnymi priestormi. Na treťom nadzemnom podlaží sú navrhnuté štyri byty, každý so samostatnou terasou.

Objekt majú tvoriť dva samostatné trakty, spojené budú komunikačným premostením.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2013 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Pod novým polyfunkčným objektom pri štadióne bude podzemné parkovisko pre 90 áut”

 1. 1
  Thomas says:

  waw az 90 parkovacich miest … to bude urcite stacit :D

 2. 2
  karas says:

  Pri vubke je momentalne max. mozno 60 miest, teraz tam ma byt o 30 viac a este mozno nejake zostanu aj na povrchu.
  Navyse tych 90 bude krytych pod zemou. Vychadza mi to ako jednoznacne pozitivna informacia.

  • 2.1
   pedro says:

   len ci tych 90 bude pre verejnost

  • 2.2
   vlaDyka says:

   Chce to “len” pocitat z jednoduchymi (i ked nateraz nepresnymi) konstatami a dosadit ich do vzorca.
   1. Pre koho toto parkovisko sluzilo doteraz – nielen realne, ale hlavne na papiery ?
   2. Pokial bolo IBA pre verejnost, tento pocet bude asi postacujuci pre novostavbu polyfunkcneho objektu zo spominanymi fuknciami – a je to vcelku clanok o tom, co aj tak pozaduje litera zakona. A je aj malo pravdepodobne, ze to bude garaz pre verejnost. I ked pravda, aj pod Domom u krala Ludovita je HG AJ pre verejnost (aspon podla infotabule).
   3. Pokial vsak je pocet miest sucastou aj inych objektov, je to ista forma “vecneho bremena” a dany pocet musi/by mal byt zabezpeceny aj pocas stavby aj potom v novom objekte. Potom je vsak otazka – komu a kolko ? Je tam Kalokagatia, VUB, to ohradene ihrisko….mesto pride o cast prijmu z parkovania. Len na stavebnom urade to maju v papieroch. ;))
   Rozhodne vsak padne plocha pre parkovanie pre toho, kto pojde “do centra” a rozhodne pride jarmok o pomerne intenzivne vyuzivanu plochu….

   Zaujimava je aj druha vec – kde su teraz pamiatkari a kde sa pre nich stratilo to ochranne pasmo pamiatkovej zony ?! Preco sa zrazu (ci vlastne stale ?) moze stavat par metrov za hradbami a CMZ ? Kde su tie sedlove strechy, tradicna krytina, obdobna architektura historickeho jadra, atd., atd… ked sa tymto limituje doterajsie vystavba ?
   Nie zeby som nebol zastancom modernej architektury, to nie. Ale tolko metrov sa uz pre CMZ Trnava pouziva, ze sa len pytam na ten spravny.

   • 2.2.1
    Jurij says:

    Pamiatkarov nakopat …skacu do normalnych ludi, na silnych si netrufnu …

   • 2.2.2
    čobol says:

    najperspektivny meter pre CMZ je ten azijsky. Triady nas krmia obliekaju davaju pracu a cochvila zosikmia oci svojimi peniazmi aj investorovi zhanajucemu kazducky cent.

 3. 3
  martin says:

  Preboha, nech s tým už začnú , lebo v TT je a bolo toho toľko naplánované a dokonca aj začaté a nik to nedokončil doteraz.

 4. 4
  tasum says:

  Podla mna by tam nemali stavat nic, nech tam zostane parkovisko. Sak kde budu stanky s obcerstvenim na jarmoku? :-) Pride mi to ako zbytocna zastavba. Investor chce len za kazdu cenu vyuzit prazdne priestory v svoj prospech.

 5. 5
  vlaDyka says:

  Snad mozno teraz to zacne byt pre tu vacsinu zastancov a obhajcov tohoto projektu…. zaujimave : http://trnava.sme.sk/c/6817566/plny-stadion-uzavrie-ulice.html

  “Hoci investor vybuduje spolu 1078 parkovacích miest, tie budú prislúchať práve ku komerčnej časti projektu.

  „Parkovanie zabezpečuje prístup pre obchodné, administratívne a ubytovacie kapacity stavby City Areny. Pre časť futbalového štadióna nie sú uvažované kapacity parkovania,“ uviedla Gabriela Jarošová, vedúca oddelenia pre vzťahy s verejnosťou ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

  Pri kapacite 17500 divákov tak bude fanúšikom chýbať viac ako 3300 parkovacích miest.”

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.