reklama

Pod novým polyfunkčným objektom pri štadióne bude podzemné parkovisko pre 90 áut

Súčasťou projektu City Arena má byť okrem kompletne zmodernizovaného futbalového štadióna a obchodno – administratívneho centra aj nový polyfunkčný objekt, ktorý plánuje investor postaviť na pozemkoch dnešného parkoviska pri hlavnej bráne štadióna – na hranici ulíc Športová, Dolné Bašty a Paulínska.

Z predloženého zámeru, ktorý je v územnom konaní, vyplýva, že pod objektom má byť dvojpodlažné podzemné parkovisko, v nadzemných podlažiach sú navrhnuté administratívne priestory, kaviareň a byty.

Súčasťou zámeru má byť aj výstavba repliky časti systému mestského opevnenia ako pokračovanie zachovanej časti hradieb na okraji areálu štadióna za severnou tribúnou.

city-arena-2012-vizualizacia-1
Plánovaný polyfunkčný objekt vidno v dolnej časti vizualizácie

FOTO: City Arena

Navrhovaný objekt uzatvára dvojsmernú ulicu Paulínska z jej južnej strany. Medzi objektom a touto ulicou sa však bude nachádzať znovupostavená časť pôvodného fortifikačného systému mesta Trnavy. Riešený pozemok slúži v súčasnosti ako parkovacia plocha.
Objekt je riešený ako samostatný, ale jeho bezprostredné susedstvo s budúcim objektom Cityarény ho predurčuje k tomu, že bude v podstate súčasťou celého jej areálu a bude ju so západnej strany uzatvárať, zároveň bude vstupnou, západnou bránou
,“ uvádza sa v predloženom zámere.

Súčasťou plánovanej investície spoločnosti City Arena na dnešnom parkovisku pri VUB Banke má byť aj parkovisko s kapacitou 90 áut v dvoch podzemných podlažiach.

Na prvom nadzemnom podlaží majú byť umiestnené obchodné priestory a kaviareň, od Športovej ulice je navrhnutý vjazd do podzemných garáží s obojsmernou dopravnou rampou.

city-arena-sever
Zo severnej strany na Dolných Baštách plánuje investor znovu postaviť časť bývalého mestského opevnenia

FOTO: City Arena

Na druhom nadzemnom podlaží počíta investor s prenajímateľnými administratívnymi priestormi. Na treťom nadzemnom podlaží sú navrhnuté štyri byty, každý so samostatnou terasou.

Objekt majú tvoriť dva samostatné trakty, spojené budú komunikačným premostením.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2013 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pod novým polyfunkčným objektom pri štadióne bude podzemné parkovisko pre 90 áut”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.