reklama

Investície na trnavských cestách skomplikujú dopravu

cukrova-ulicaV súvislosti s pripravovanými investičnými akciami na dvoch významných dopravných tepnách dôjde na území mesta Trnava k viacerým dopravným obmedzeniam.
Ako sme informovali pred dvoma týždňami, Slovenská správa ciest (SSC) plánuje začať už v najbližších dňoch rekonštrukciu Nitrianskej cesty, mesto Trnava v kooperácii s Trnavským samosprávnym krajom a SSC výstavbu kruhovej križovatky Trstínska – Cukrová – Ružindolská.

Výstavba kruhovej križovatky ulíc Trstínska – Cukrová – Ružindolská začne v prípade priaz­nivých poveternostných podmienok v polovici marca. Mesto verí, že stavebné práce, ktorých súčasťou bude aj vybudovanie úplne novej komunikácie v smere na Cukrovú ulicu a rozširovanie mostíka cez Trnávku pri bývalej Drutechne, stihne ukončiť do 31. augusta tohto roku.
“Vzhľadom na dlhodobé problémy s dopravou sa mesto Trnava po dohode s Trnavským samosprávnym krajom a Slovenskou správou ciest rozhodlo pre výstavbu kruhovej dvojpruhovej križovatky prepájajúcej ulice Trstínska, Cukrová a Ružindolská. Začiatok prác bol pôvodne naplánovaný už v septembri 2008, ale z dôvodu časového sklzu pri rekonštrukcii kanalizácie, ktorú realizovala Trnavská vodárenská spoločnosť, sa musel presunúť na neskorší termín,” uviedla Elena Ursí­ny­ová z tlačového odboru trnavskej radnice.
Výstavba dvojpruhovej kruhovky na extrémne vyťaženom cestnom ťahu si trstinska-cukrovavyžiada aj presmerovanie ťažkej nákladnej dopravy.  Tranzitná doprava vozidiel v  smere od Senice  a ČR bude v Trstíne odklonená na Hornú a Dolnú Krupú a v Trnave cez vybudovanú časť severného obchvatu a po juhovýchodnom obchvate na diaľnicu. Tranzitnej osobnej doprave pokračujúcej za Trstín sa odporúča použiť obchádzkovú trasu cez Hornú a Dolnú Krupú.
“Ružindolská ulica bude v časti medzi ulicami Trstínska a Š. Moyzesa úplne uzatvorená s možnosťou vjazdu len pre dopravnú obsluhu od Moyzesovej ulice. Obchádzka bude možná po uliciach Š. Moyzesa a T. Vansovej do križovatky s Hospodárskou a Šro­­bá­rovou.
Autobusová doprava bude vedená po pôvodnej trase, obmedzenie sa predpokladá len v dočasnej zmene zastávok. Ob­sluha obcí medzi Trna­vou a Trstí­nom bude zabez­pečená aj napriek stavebným prá­cam priamym sme­rom cez križovatku ulíc Trstínska a Ružindol­ská,”
vys­vet­li­la E. Ursí­nyová. Doprava bude usmernená prenosným dopravným značením a premávka bude vedená vo voľnom jazdnom pruhu pre oba smery pomocou svetelnej signalizácie.

Stavebné práce na Nitrianskej ulici, výsledkom ktorých bude na konci roku 2010 nová štvorprúdová komunikácia od vstupu do mesta z diaľničného privádzača až do Tamaš­ko­vičovu, a rovnako aj nová kruhová križovatka ulíc Nitrianska – Tamaškovičová – Sladovnícka, si rovnako vyžiada isté dopravné obmedzenia.
“Hlavným obmedzením bude zúženie vozovky s obojsmernou premávkou na Tamaškovičovej ulici na štyri mestre. Pri výstavbe výpustného objektu dažďovej kanalizácie bude uzatvorená Vajslova ulica na krátkom úseku od križovania s Tamaško­vi­čo­vou po garáže s možnos­ťou ob­chádzky cez Šípovú ulicu,” upozornila  Elena Ursínyová.

+ Navrhované obchádzkové trasy, náčrt novej križovatky
trstinska-nacrtobchadzky_nit_trs

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2009 18:01. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investície na trnavských cestách skomplikujú dopravu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.