reklama

Trnava zrejme príde o dve okružné križovatky, nahradiť ich majú semafory

Trnava zrejme príde o dve okružné križovatky, nahradiť ich majú semafory.

Mesto plánuje transformovať dve okružné križovatky na križovatky riadené svetelnou signalizáciou, informoval portál trnava-live.sk primátor Peter Bročka.

Zmena sa má týkať okružných križovatiek ulíc Trstínska – Ružindolská – Cukrová a Dohnányho – Tamaškovičova – Zelenečská – 9. mája.

„Dôvodom je zlepšenie priechodnosti týchto dôležitých dopravných uzlov,“ priblížil primátor.

„Ak mám správne informácie, tak čo sa týka pozemkov, tam by nemal byť žiadny problém. O bližších termínoch zatiaľ hovoriť nebudeme, kľúčové bude mať k dispozícii projektovú dokumentáciu a vydané stavebné povolenie,“ skonštatoval.


Okružná križovatka Dohnányho – Tamaškovičova – Zelenečská – 9. mája

FOTO: trnava-live.sk

Okružná križovatka Dohnányho – Tamaškovičova – Zelenečská – 9. mája bola prvou kruhovkou v Trnave, mesto ju postavilo v auguste 1999 v priebehu iba ôsmich dní za 1,85 milióna slovenských korún (61-tisíc eur).

Pôvodná klasická priesečníková križovatka bola známa ako nehodové miesto – často s vážnymi následkami – a pred premenou na kruhovku patrila medzi najväčšie nehodové úseky v celom kraji.

Okružnú križovatku Trstínska – Ružindolská – Cukrová dokončili v júli 2009, bola súčasťou vtedy novovybudovaného prepojenia na Cukrovú ulicu cez nový most ponad Trnávku.


Archívny pohľad na križovatku Trstínska – Ružindolská z roku 2008

FOTO: Patrik Pokorný / trnava-live.sk

Mesto zároveň už niekoľko rokov pripravuje prebudovanie dvoch klasických križovatiek na okružné.

Jedna má vzniknúť na dopravne exponovanom mieste medzi nákupnými centrami Kaufland a Lidl na Clementisovej ulici, druhá pred budovou ZŠ na Bottovej ulici na križovatke so Študentskou ulicou.

Ako priblížil primátor, v prípade kruhovky na Clementisovej ulici ešte nie je ukončené majetkovo-právne usporiadanie pozemkov, mesto by však už malo mať k dispozícii projektovú dokumentáciu.


Okružná križovatka Trstínska – Ružindolská – Cukrová

Reprofoto: Google Street View

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2023 15:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.