reklama

Odvážnych Trnavčanov ocenili za dolapenie agresívneho lupiča

odmeneniOdvážny skutok Tomáša Letovanca a Miroslava Babiráta, ktorí pred dvoma týždňami pomohli polícii dolapiť nebezpečného násilníka priamo v centre Trnavy, odmenil na mimoriadnej tlačovej besede šéf krajského riaditeľstva polície Bystrík Stanko.
“Naozaj si to vážime a boli by sme radi, keby sa občania inšpirovali týmito mužmi. Stáva sa len zriedka, aby ľudia ľudia pomohli polícii zadržať páchateľa trestnej činnosti,” uviedol B. Stanko.
Extrémne egresívny 30-ročný muž v okresu Piešťany prepadol v Trnave najprv predavačku v obchode so zeleninou, neskôr na pešej zóne viackrát udrel po hlave predavačku v snahe, aby mu vydala peniaze a ešte predtým v Bratislave dobil matku generálneho prokurátora Trnku. Jeho nevídané vyčíňanie zastavili práve dvaja Trnavčania T. Letovanec a M. Babirát. Keď počuli volanie predavačky o pomoc, pustili sa za páchateľom, chytili a zadržiavali ho až do príchodu polície. Podľa Miroslava Babiráta blízke okolie reaguovalo na ich čin po­zitívne. Z rúk Bystríka Stanka (na snímke KR PZ vpravo) dostala odvážna dvojica okrem poďakovania aj finančnú a vecnú odmenu.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2009 19:13. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.