reklama

Nočné dobrodružstvo v knižnici zažije takmer polstovka odvážnych nocľažníkov vo veku od 5 do 15 rokov

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave organizuje už 17. ročník podujatia Noc s Andersenom. Tento rok opäť na dvoch spacích miestach – v oddelení pre deti a v pobočke Tulipán na ZŠ, Ul. M. Gorkého v Trnave.

„V tomto roku si pripomíname 190. výročie narodenia rozprávkara Pavla Dobšinského, a preto aj aktivity sú zamerané na jeho tvorbu. Na toto nočné dobrodružstvo sa prihlásilo 47 odvážnych nocľažníkov – čitateľov od 5 – 15 rokov, ktorí budú nocovať v hlavnej budove. Okrem detí z Trnavy aj 14 detí z okolitých dedín,“ priblížila vedúca útvaru výpožičných služieb Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave Emília Dolníková.

Tohtoročnými hosťami budú spisovateľky Miroslava Varáčková – autorka kníh pre teenegerov a Oľga Kohútiková – autorka kníh pre najmenších čitateľov. Zaujímavým hosťom pre deti bude aj filatelista Ján Mička, ktorý im rozpovie históriu poštových známok.

Hosťom podujatia bude aj župan Jozef Viskupič, ktorý prečíta v úvode podujatia deťom rozprávku.

Deti si pochutnajú aj na výbornej torte a občerstvení. Okrem besied je pripravená tvorivá dielňa, súťaž, skúška odvahy v nočnej knižničnej záhrade a samozrejme hlasné čítanie, rozhovory, chatovanie a počúvanie rozprávky na dobrú noc. Ráno budú spoločné raňajky a odovzdávanie diplomov.

„Nocovať bude aj 45 detí na pobočke Tulipán. Zaujímavý program pripravili pani učiteľky zo základnej školy, na ktorej pobočka pôsobí, spolu s pani knihovníčkou,“ poznamenala E. Dolníková.

Deti budú čítať rozprávky, hľadať rozprávkové bytosti z Dobšinského rozprávok, je pripravená súťaž o knižnici. Po pizzových hodoch budú nasledovať tvorivé dielne – čarovný hádankový strom, vyrábanie bábok a divadielko.

Nebude chýbať ani dobrodružstvo – pochod nočnou školou a hľadanie indícií k rozprávkam a chatovanie s ostatnými účastníkmi Noci s Andersenom.

Deti na Tulipáne sa môžu tešiť aj na polnočné prekvapenie v podobe torty. Na záver ich čaká vyhodnotenie s diplomami a rozprávka na pekné zaspávanie.

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2018 7:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.