reklama

Cesta do Bratislavy po D-1 bude ešte problematickejšia ako doteraz

dialnicaEšte pevnejšími nervami a značnou dávkou trpezlivosti sa budú musieť vyzbrojiť aj tisíce Trnav­čanov, ktorí den­ne autom cestujú za prácou do Bra­tislavy.
Už v týchto dňoch štartujú prípravné práce výstavby tretieho pruhu na diaľnici D-1 v úseku medzi Trnavou a Bratislavou. Tie budú spočívať podľa slov šéfa Národnej diaľničnej spoločnosti Igora Chomu v spevňovaní krajnice a renovácii poškodených odstavných pruhov. Od mája sa začne s rekonštrukciou stredového deliaceho pásu. Oceľové zvodidlá a zeleň, rozdeľujúce diaľničné pásy, vy­striedajú bezpečnejšie betónové zvodidlá.
V priebehu rekonštrukcie budú vodičov k dispozícii v oboch smeroch jazdy dva jazdné pruhy ako doteraz, budú však o čosi užšie. Maximálna povolená rýchlosť v týchto úsekoch by mala byť stanovená na 80 kilometrov za hodinu.
“Stavebné práce budú rozdelené na osem etáp v dĺžke najviac 5,5 kilometra a potrvajú približne jeden rok do apríla 2010. Zásadná a úplná rekonštrukcia diaľnice Trnava – Bratislava začne pravdepodobne v roku 2011. Dôjde k dobudovaniu troj­pruhu v oboch smeroch, a zároveň sa budú stavať dve dvojpruhové komunikácie na každej strane diaľnice, príde aj k rekonštrukcii mostov a križovatiek,” uviedol I. Choma.
Prvá etapa rekonštrukcie “déjednotky” bude stáť asi 36,5 milióna eur, teda bezmála 1,1 mi­liardy korún. V pracovných dňoch prejde rušnou diaľnicou priemerne okolo 55 – tisíc áut.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2009 12:10. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.