reklama

Rekonštrukcia mosta medzi Veselým a Rakovicami pokročila, po takmer dvojmesačnej uzávierke je cesta opäť prejazdná

Cesta II. triedy medzi obcami Rakovice a Veselé v piešťanskom okrese bola opätovne sprejazdnená v noci na pondelok 12. septembra 2022. V rámci projektu financovaného Trnavským samosprávnym krajom bol most ležiaci na tejto ceste postavený nanovo. Úplná uzávierka cesty trvala necelé dva mesiace.

„Začiatku rekonštrukcie mosta predchádzala koordinácia župy so starostami dotknutých obcí a zástupcami významného zamestnávateľa v regióne Plantex Veselé. V polovici júla sme deklarovali, že do dvoch mesiacov bude most opätovne sprejazdnený. Tento verejný sľub sme splnili. Som veľmi rád, že zhotoviteľ skrátil trvanie prác na nevyhnutný čas, hoci mu rekonštrukciu mu sťažovali inžinierske siete, ktoré sú vedené v tesnej blízkosti mosta,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Rekonštrukcia mosta na konci augusta

FOTO: trnava-live.sk

Podľa vyjadrenia župana „most je aktuálne sprejazdnený v jednom jazdnom pruhu. Dočasné dopravné značenie určuje prednosť v jazde. V závislosti od počasia budú v najbližších dňoch zrealizované aj zvyšné práce. Po ich dokončení bude most sprejazdnený v oboch smeroch“.

Prímestské autobusové linky prechádzajúce cez obce Veselé a Rakovice smerom na Trnavu, Vrbové aj Piešťany premávajú od pondelka 12. septembra 2022 podľa štandardných cestovných poriadkov platných pred úplnou uzávierkou mosta, ktorá nastala 18. júla 2022.

Rekonštrukciu mosta vykonáva pre Správu a údržbu ciest Trnavského samosprávneho kraja spoločnosť COLAS Slovakia.

Z verejného obstarávania vyšla cena prác vo výške 266-tisíc eur. Cieľom bola realizácia kompletne novej konštrukcie mosta vrátane príslušenstva, čím sa zvýšila bezpečnosť premávky a predĺži sa životnosť mosta.

Jeho pôvodná konštrukcia bola kompletne rozobratá a na jej mieste boli vybetónované nové základy. Most dostal aj nový systém odvodňovania a izolácie, vďaka čomu sa eliminuje príčina možného poškodenia mostného zvršku v budúcnosti.


Most v Rakoviciach otvorili pre dopravu v jednom jazdnom pruhu

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2022 10:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.