reklama

Začína rekonštrukcia mosta medzi Veselým a Rakovicami, prejazd úsekom nebude možný

Trnavský samosprávny kraj spúšťa rekonštrukciu mosta na ceste II. triedy medzi obcami Veselé a Rakovice v okrese Piešťany v hodnote 266-tisíc eur. Most bude kompletne uzavretý v noci z nedele na pondelok 18. júla 2022, pričom obchádzkové trasy budú určené dočasným dopravným značením. Prímestské autobusy budú jazdiť podľa upravených cestovných poriadkov.

„Rekonštrukcie mostov sme si dali ako prioritu, pretože boli niekoľko desiatok rokov zanedbané a stali sa nebezpečné. Aktuálne sa púšťame do celkovej opravy ďalšieho z nich, ktorý je výrazne poškodený. So starostami dotknutých obcí aj so zástupcami významného zamestnávateľa v regióne Plantex sme sa skoordinovali, aby dočasná uzávera mosta čo najmenej zasiahla do bežného života obyvateľov. Tomu sme prispôsobili aj fungovanie prímestskej autobusovej dopravy a obchádzkové trasy,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Premávka na moste bude vylúčená v noci z nedele na pondelok 18. júla 2022. Počas prvého dňa uzávierky prebehne kontrola osadeného dočasného dopravného značenia na obchádzkových trasách a až následne v priebehu dňa sa začne so stavebnými prácami.

FOTO: trnava-live.sk

Vo verejnom obstarávaní, ktoré uskutočnila Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK), uspela spoločnosť COLAS Slovakia a. s.

Rekonštrukčné práce na moste si budú vyžadovať zvýšenú mieru pozornosti zhotoviteľa vzhľadom na to, že sú v jeho tesnej blízkosti vedené viaceré siete ako plyn alebo vysoké elektrické napätie.

Ako doplnil župan Viskupič, „prvotne bola rekonštrukcia mosta plánovaná na dlhší čas. Výsledkom našich stretnutí so zhotoviteľom, dotknutými obcami aj dopravcom sa nám podarilo vyrokovať sprejazdnenie v polovici septembra, pričom toto trvanie prác je určené na minimálny čas. Chcem poprosiť obyvateľov o trpezlivosť pri výstavbe mosta, ktorú bolo potrebné zrealizovať“.

Zmluvný autobusový dopravca župy ARRIVA Trnava upravil cestovné poriadky prímestských liniek prechádzajúcich cez obce Veselé a Rakovice smerom na Trnavu, Vrbové aj Piešťany. Konečné zastávky spojov smerujúcich z oboch smerov budú dočasne vytvorené v tesnej blízkosti mosta. Cestujúci budú môcť prejsť po lávke vedľa mosta, nastúpiť do ďalšieho autobusu a pokračovať v jazde.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2022 17:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.