reklama

Počet falošných eurobankoviek rastie

500_euroVzhľadom k stúpajúcemu množstvu falšovaných eurobankoviek polícia upozorňuje občanov, aby boli obozretní a naučili sa základné princípy ako si všimnúť podozrivú bankovku.
“Odporúčame, aby si bankovku pri jej výdaji krátko, ale dôkladne prezreli. Je potrebné si na nej všímať nie iba jeden ochranný prvok, ale vždy v kombinácií s viacerými – napríklad vizuálne, hmatom, nakláňaním. Pri výdaji viacerých bankoviek by mali venovať pozornosť všetkým bankovkám, nie len vrchnej,” zdôrazňuje slovenská polícia.
Skúsenosti so zadržanými eurobankovkami majú aj pracovníci trnavských bánk. “Od začiatku roka sme zaznamenali viacero kusov falzifikátov, dokonca máme skúsenosť aj s falošnou bankovkou v hodnote päť eur,” po­ve­dala nám pracovníčka trnavskej pobočky VÚB banky.
V prípade, ak vám pri platbe v obchode oznámia, že vami predložená bankovka je podozrivá, nie je dôvod na paniku. Počkajte na príchod polície a pokiaľ sa k vám bankovka dostala bežným platobným stykom, vec sa po príchode polície vysvetlí. Keď však utečiete z miesta, stávate sa podozrivým. “Tu upozorňujeme na dôležitosť oznámiť polícii výskyt podozrivej bankovky hneď ako sa vám dostane do rúk, je to prvý krok k odhaleniu a vypátraniu falšovateľa. Uvedomte si, že použiť bankovku, o ktorej viete, že je falošná, je trestným činom. Obchod­níkom, aby si zakúpili certifikované elektronické zariadenia na overovanie pravosti bankoviek. Ak sa obchodníkovi zdá, že bankovka, ktorú prijal je podozrivá, nech bezodkladne oznámi skutočnosť na políciu. Pomôže nám aj ak si zapamätá popis osoby, ktorá mu bankovku dala,” radí polícia.
Len za prvé dva mesiace tohto roku, od kedy je našou menou euro, zachytili na území Slovenska až 413 falošných bankoviek.

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2009 18:30. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.