reklama

Návrh územného plánu súhlasí aj s výstavbou 80 m vysokej budovy

stadion-upn1S návrhom zmeny Územného plánu mesta Trnava, ktorý bol v minulých dňoch zverejnený na vývesnej tabuli mestského úradu, sa môže zoznámiť verejnosť.
Až do 21. mája môžu občania doručiť písomné stanoviská a pripomienky súvi­siace s posudzovaným oznámením.
Zmena územného plánu bola vypracovaná v súvislosti s plánovanou výstavbou nového futbalového štadióna a ko­mer­č­ných priestorov v lokalite Kollárovej, Hlbokej a Spartakovskej ulice.
Návrh zmeny Územného plánu mesta Trnava (ÚPN) v súvislosti s plánovanou investíciou švajčiarskeho konzorcia Hidber Consultants – Marazzi International, sú na stole. Konzorcium v najbližších rokoch vážne uvažuje v Trnave s preinvestovaním približne stadion-upn2130 miliónov eur (4 mld. Sk) do výstavby nového futbalového štadióna, komerčných priestorov a bytových domov.
V tejto súvislosti je ako prvý krok zo strany mesta potrebné zmeniť územný plán.
Ako sme informovali v minulosti, mesto Trnava po sérii rokovaní s početnými inštitúciami a úradmi dospelo do štádia, kedy môže návrhy zmien ÚPN predostreiť do ďalšej fázy, ktorou je územné konanie.
Súčasťou zmeny ÚPN je napríklad po­volenie na realizáciu jednej výškovej budovy s maximálnou výškou do 80 metrov, realizácia kruhovej križovatky Hlboká – Kollárova – Spartakovská – Sladovnícka, ÚPN zadáva investorovi podmienky a parametre pre výstavbu ďalších budov.
Podľa aktualizovaného materiálu by komerčná vybavenosť mala vyrásť na parkovisku vedľa amfiteátra, ale aj na parkovisku pri dnešnej Bille. Byty majú stáť v priestoroch súčasnej južnej tribúny.

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2009 0:02. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.