reklama

Demontáž mena trnavského Spartaka na pokračovanie. Dokedy?

spartak-kam1Futbalový Spartak je na kolenách. Herne, personálne, morálne. Gazdovanie súčasného vedenia akciovej spoločnosti Spartak doviedlo klub so suverénne najlepším fanúšikovským zázemím na Slovensku a jednu z najhodnotnejších športových značiek v republike na totálnu mizinu. Logo FC Spartak je pošpinené pôsobením mocipánov vo vedení ako azda nikdy predtým.
Hádam už niet jedinej sezóny, aby sa vo futbalovej Trnave niečo negatívne a nepochopiteľné neudialo. Za ostatné roky boli fanúšikovia svedkami obrovských lapsusov a rán pod pás. Hrubo, tupo, hanebne, bez chrbtovej kosti, bez filozofie, koncepcie, nápadu. Tak konajú majitelia FC Spartak už dlho. Deformácia mena FC Spartak už v súčasnosti dosiahla obludné rozmery.  Verní priaznivci sa pýtajú, kam sa podeli diváci. „Sme tretí, hráme o pohárovú Európu, bojujeme o špicu tabuľky, čo ešte tí ľudia chcú?,“ kladú si otázky ľudia, ktorí strávili v hľadisku trnavského štadióna roky, ba desaťročia.  Tí ľudia sú so svojimi rodinami, na výletoch, v prírode, trávia svoj voľný čas inak, ako sledovaním skorumpovaného futbalu, kvalitatívna úroveň ktorého dnes na Slovensku upadla na stupeň nula. Tí ľudia svojou neúčasťou v hľadisku protestujú proti morálnemu odpadu z Junáckej aj proti arogancii z Koniarekovej.  A sú ich tísíce.
Dosiaľ mi nie je úplne jasné, prečo ľudia z predstavenstva Spartak, a.s., vlastne robia v Trnave futbal. Prečo sú po toľkých utrápených a zbytočných rokoch bez športového úspechu stále tu? Aké sú ich úmysly? Vízie? Čo zamýšľajú robiť s trnavským futbalom? Peniaze na ňom nezarobia,  práve naopak,  nosia do klubovej pokladne svoje vlastné „akože zarobené peniaze“, ľudia s nimi oprávnene stratili trpezlivosť, nenávidia ich, opľúvajú. A oprávnene.

Bolo to vedenie Spartaka, vďaka ktorému sa hralo derby so Slovanom bez divákov. Pohlavári klubu žiadali o zatvorenie štadióna kde sa dalo – na meste, polícii, SFZ. Rozprával som sa s viacerými dôležitými ľuďmi zo všetkých menovaných inštitúcií. Vďaka tomuto vedeniu prišiel trnavský divák o derby. Vďaka tomuto vedeniu sú fanúšikovia tímu osamotení v boji s políciou, médiami, SFZ. Vďaka tomuto vedeniu sú hráči nútení predávať zápasy tipérom (áno, aj také sa v Trnave možno deje…), toto vedenie je zodpovedné za to, že mladí talentovaní odchovanci si nekopnú ani len v B-tíme, preplnenom nezmyselne nakúpenými inostrancami, Poór, Náhlik a spol.  nesú plnú zodpovednosť za totálnu nekomunikáciu a podrazy voči vlastným fanúšikom, títo ľudia sú zodpovední za absolútnu absenciu množstva maličkostí, ktoré sú v dnešnej dobe (píše sa rok 2009, nie 1982, páni!!!) spojené s futbalom,  klubizmom, vernosťou – a v neposlednom rade biznisom.

Tento klub nefunguje. Je zatvorený voči futbalovej verejnosti, nespĺňa elementárne prvky a zásady, ktoré sú vo vyspelých krajinách samozrejmosťou aj v piatej lige. Znevažovanie vlastných zákazníkov (rozumej platiacich divákov) by sa v inom meste majiteľom klubu vypomstilo o poznanie skôr, ako v Trnave. Lebo v Trnave ľudia futbal milujú.

Už som kedysi napísal, že Spartak Trnava nie je butik s handrami, ani nejaká radová firmička, s ktorou si jej majiteľ môže robiť čo za mu zachce. Spartak je pojem, znamená pre futbalových priaznivcov v Trnave a veľmi  širokom okolí viac, ako si ktokoľvek, čo nič podobné nepozná, nevie ani predstaviť. Bohužiaľ, stále platí, že majitelia klubu si so značkou Spartak Trnava robia čo len chcú.

Červeno – čierna zástava v ich rukách im zjavne slúži len na očistenie istých nevábnych partií tela. Dokedy?!

Ulož ako PDF
Napísal 26. mája 2009 19:33. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Demontáž mena trnavského Spartaka na pokračovanie. Dokedy?”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.