reklama

Plytvanie pokračuje, výstavba internátu TU stále stojí

internat_tuEšte v januári tohto roku vyjadrili predstavitelia Trnavskej univerzity nádej, že toľko očakávaný internát pre svojich študentov stihnú dokončiť do začiatku nového školského roka začiatkom jesene 2009.

Z nedávno medializovaných vyjadrení prorektora TU však vyplýva, že optimizmus zo začiatku roku pomaly vyprcháva. Nekonečný príbeh výstavby nového internátu pre viac ako 320 študentov Trnavskej univerzity, ktorý započal ešte v roku 2005, zdá sa, tak skorý koniec mať nebude.

“V súčasnosti očakávame vypracovanie odborného posudku, na základe kto­rého získa ministerstvo školstva informáciu, koľko finančných prostriedkov je ešte potrebné na dokončenie stavby vynaložiť. Skutočne verím tomu, že peniaze potrebné na dokončenie dostaneme čím skôr a práce budú pokračovať tak, aby sme internát sprístupnili študentom už v septembri tohto roku,” internat-tuvyjadril nádej Ľ. Krišica z Trnavskej univerzity.

Podľa slov prorektora univerzity Andreja Filipka, ktoré zverejnili Trnavské noviny, na dokončenie dvoch budov internátu chýbajú asi 4 milióny eur. A očakávaný odborný posudok, o ktorom sa hovorilo ešte pred bezmála polrokom, stále nie je na svete. Hovorkyňa ministerstva školstva Dana Španková totiž Trnavským novinám potvrdila, že “ministerstvo bude môcť reagovať na požiadavku o pridelenie kapitálových výdavkov až po dodaní odborného posúdenia nákladov stavby”.

Posledné peniaze, ktoré na výstavbu sedempodlažného internátu a trojposchodovej budovy vstupnej haly s bufetom, práčovňou, technologickým záze­mím či fitnescentrom TU dostala, prišli na jeseň 2008. Bolo to 30 miliónov korún, teda asi milión eur.

Na dokončenie interiérov, vzduchotechniky, za­riadenie izieb, je potrebné investovať ešte štyrikrát toľko. Celkové náklady na výstavbu internátu, ktorá mala byť ukončená po trinástich mesiacoch prác na jar 2006, sa navýšia o milióny eur. Pôvodné predpoklady TU počítali s investíciou 189 miliónov korún (6,3 mil. eur).

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2009 0:36. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Plytvanie pokračuje, výstavba internátu TU stále stojí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.