reklama

Plytvanie pokračuje, výstavba internátu TU stále stojí

internat_tuEšte v januári tohto roku vyjadrili predstavitelia Trnavskej univerzity nádej, že toľko očakávaný internát pre svojich študentov stihnú dokončiť do začiatku nového školského roka začiatkom jesene 2009.

Z nedávno medializovaných vyjadrení prorektora TU však vyplýva, že optimizmus zo začiatku roku pomaly vyprcháva. Nekonečný príbeh výstavby nového internátu pre viac ako 320 študentov Trnavskej univerzity, ktorý započal ešte v roku 2005, zdá sa, tak skorý koniec mať nebude.

“V súčasnosti očakávame vypracovanie odborného posudku, na základe kto­rého získa ministerstvo školstva informáciu, koľko finančných prostriedkov je ešte potrebné na dokončenie stavby vynaložiť. Skutočne verím tomu, že peniaze potrebné na dokončenie dostaneme čím skôr a práce budú pokračovať tak, aby sme internát sprístupnili študentom už v septembri tohto roku,” internat-tuvyjadril nádej Ľ. Krišica z Trnavskej univerzity.

Podľa slov prorektora univerzity Andreja Filipka, ktoré zverejnili Trnavské noviny, na dokončenie dvoch budov internátu chýbajú asi 4 milióny eur. A očakávaný odborný posudok, o ktorom sa hovorilo ešte pred bezmála polrokom, stále nie je na svete. Hovorkyňa ministerstva školstva Dana Španková totiž Trnavským novinám potvrdila, že “ministerstvo bude môcť reagovať na požiadavku o pridelenie kapitálových výdavkov až po dodaní odborného posúdenia nákladov stavby”.

Posledné peniaze, ktoré na výstavbu sedempodlažného internátu a trojposchodovej budovy vstupnej haly s bufetom, práčovňou, technologickým záze­mím či fitnescentrom TU dostala, prišli na jeseň 2008. Bolo to 30 miliónov korún, teda asi milión eur.

Na dokončenie interiérov, vzduchotechniky, za­riadenie izieb, je potrebné investovať ešte štyrikrát toľko. Celkové náklady na výstavbu internátu, ktorá mala byť ukončená po trinástich mesiacoch prác na jar 2006, sa navýšia o milióny eur. Pôvodné predpoklady TU počítali s investíciou 189 miliónov korún (6,3 mil. eur).

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2009 0:36. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Plytvanie pokračuje, výstavba internátu TU stále stojí”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.