reklama

Z Ekofestu rozkvitnú pestrofarebné ruže

ekofestEKOfest, ako vôbec prvý ekologicky orientovaný benefičný open – air festival na Slovensku, mal minulý rok v Trnave svoju premiéru. Na základe veľmi dobrej účasti sa podarilo z EKOfestu vysadiť až 20 odrastených stromov na trnavských sídliskách.
Z druhého ročníka tohto multižánrového festivalu, ktorý sa bude konať 10.júla v Mestskom amfiteátri, rozkvitnú pre zmenu ruže. Motto EKOfestu 2009 znie: “Čím viac nás príde, tým viac ruží rozkvitne.”
“Ružami chceme vyjadriť pestrosť a rozmanitosť a ich výsadba na verejnom priestranstve mesta bude opäť našim signálom túžby po zlepšení stavu životného prostredia a prírody, čo predstavuje hlavnú filozofiu festivalu,” uviedol autor a organizátor originálneho podujatia Matej Lančarič.
Na EKOfeste vystúpi aj v tomto roku 12 hudobných kapiel, program však bude pestrejší a žánrovo rozmanitejší. Zaznie na ňom pomerne široká škála hudobných žánrov od folku cez rock, big beat, ska, punk až po metal (a ich odnože). Kapely, na ktoré bol v minulom roku najväčší ohlas dostali priestor aj v tomto roku, navyše obohatené o významné a zaujímavé posily. Line up tvoria tento rok POLEMIC, KONFLIKT, ARZÉN, KARPINA, Smola a hrušky, Mladé rozlety, Sakumprásk, The Paranoid. Tretina priestoru je opäť venovaná čisto na podporu trnavskej alternatívnej hudobnej scény. Tento priestor využijú trnavské kapely Hudba z Marsu, Golden vein, Mimo prevádzky a Výzva.
“Súčasťou programu bude aj premietanie zaujímavých dokumentárnych filmov, environmentálna vernisáž, v rámci ktorých chceme dať priestor aj tvorcom – amatérom na prezentáciu svojich diel. Aj touto cestou ich chcem vyzvať, aby nás neváhali kontaktovať,” pripomenul M. Lančarič.
Kolorit podujatia dotvorí aj prezentácia jednotlivých ochranárskych združení a novinkou budú odborné besedy na environmentálne témy a problémy ako napr. environmentálna kríza, konzumizmus, globalizácia a pod.
Vstupenky na festival zakúpite vo všetkých predajniach siete Ticketportal za 7 EUR, napr. v Trnave v CD Aquarius. Na mieste bude vstupné 9,90 EUR. Viac informácii o EKOfeste získate na: www.ekofest.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2009 0:14. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.