reklama

Na Ekofeste si budú časť energie vyrábať sami účastníci festivalu

Piaty ročník multižánrového benefičného festivalu EKOFEST 2012 sa uskutoční v trnavskom amfiteátri v sobotu 23. júna. Okrem koncertov čaká na účastníkov podujatia tradične aj viacero sprievodných podujatí.

Organizátormi festivalu sú Matej Lančarič, agentúra Duna a mesto Trnava. Z výťažku Ekofestu sa doteraz vysadilo na verejných priestranstvách v Trnave dvadsať odrastených stromov a viac ako 200 kríkov ruží.

Predvojom samotného festivalu bude premietanie dokumentárnych filmov so zameraním na prírodu, faunu, flóru a životné prostredie v kine Hviezda v piatok 22. júna. „Filmy budeme premietať v štyroch pásmach od dopoludnia až do večera. Vstup je pre každého voľný. O účasť prejavili záujem aj viaceré trnavské školy. Žiaci a študenti sa zúčastnia dopoludňajších pásiem. V záverečnom večernom pásme odvysielame aj štyri filmy z dielne známeho dokumentaristu Pavla Barabáša,“ konkretizuje Matej Lančarič.

Hlavnými hviezdami sobotného hudobného programu Ekofestu 2012 budú slovenská Tublatanka a úspešná kapela Divokej Bill z Českej republiky. V programovom line-upe tiež nachádzame ďalšie známe zoskupenia ako sú Fuera Fondo, Konflikt, Bystrík & Band, Golden Vein, Downhill či Zotrwačnosť.

Organizátori Ekofestu opäť s akcentom na environmentálny odkaz festivalu pozývajú do Trnavy odborníkov, ktorí budú s účastníkmi festivalu diskutovať na témy týkajúce sa životného prostredia a ekológie.

Pripravené sú viaceré besedy na zaujímavé témy, vernisáže, prezentovať sa budú ochranárske združenia Greenpeace, Slatinka, Priatelia Zeme a iní. Rád by som poukázal na jednu zaujímavosť: elektrickú energiu potrebnú na premietanie filmov v klubovni amfiteátra si budú vyrábať účastníci Ekofestu sami pedálovaním na špeciálne upravených stacionárnych bicykloch, ktoré privezú do Trnavy zástupcovia projektu BikeLab,“ prezentuje Lančarič.

Výťažok z vlaňajšieho Ekofestu putoval na výsadbu nových stromov a drevín v Botanickej záhrade na Prednádraží.
Tu sa v nedeľu 24. júna uskutoční pre záujemcov aj prehliadka záhrady. Prezentácia jedinečných priestorov s odborným výkladom dá zároveň bodku za bohatým trojdňovým programom piateho ročníka Ekofestu.

Vstupenky na festival v hodnote 6 eur (na mieste 8 eur) si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo v predajni CD Aquarius na Štefánikovej ulici.

Viac informácií nájdete na www.ekofest.sk alebo na Facebooku.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2012 11:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.