reklama

Trnavský developer si trúfa preinvestovať pri Modranke závratných 290 miliónov eur

modranka-max2V máji 2010 plánuje začať trnavská spoločnosť EuroMax Slovakia, a.s., s výstavbou Polyfunkčného centra Trnava – Modranka. Stavebné práce v dotyku diaľničného privádzača majú trvať viac ako tri roky, so spustením do prevádzky sa počíta na začiatku roku 2014.
So zámerom trnavského developera, ktorý stojí za výstavbou regionálnych obchodno-zábavných centier MAX vo viacerých slovenských mestách sa môžu zoznámiť Trnavčania na mestskom úrade. Svoje stanoviská a pripomienky majú obyvatelia mesta možnosť vyjadriť písomne do 19. júna.
Rozsahom aj výškou investícií najväčší developerský projekt v Trnave sa má rozprestierať na ploche 109-tisíc metrov štvorcových a predpokladané náklady na jeho reali­záciu majú dosiahnuť závratných 290,63 milióna eur (8,8 miliardy korún). Projekt Polyfunkčného centra Trnava – Modranka predpokladá s výstavbou ôsmich objektov: obchodno-administratívneho centra, štyroch logistických hál, hotela a modranka-maxkongresového centra, zábavného centra a administratívneho centra.
Najvyššie objekty sú navrhnuté do výšky šiestich nadzemných podlaží. Rozsiahly projekt bude mať celkovo 3347 parkovacích miest, z toho 583 v podzemných garážach.
Pri výstavbe sa predpokladá u každého z navrhovaných stavebných objektov so samostatným termínom začatia a ukončenia výstavby a uvedenia do prevádzky.
Ako prvé by mali začať v máji 2010 stavebné práce obchodno-administratívneho centra. Počíta sa v ňom s umiestnením obchodných pasáží, hypermarketu, gastra, fitnes centra, kinosál, služieb a administratívnych aktivít.
Následne v lete a na jeseň budúceho roka sa má rozbehnúť výstavba logistických hál a zábavno-spoločenského centra s multifunkčnou halou a dvomi výstavnými halami.
Napokon v lete 2011 by mala odštartovať výstavba hotela s kongresovým centrom a administratívneho centra.

Foto: EuroMax Slovakia

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2009 12:03. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský developer si trúfa preinvestovať pri Modranke závratných 290 miliónov eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.