reklama

Trnavský developer si trúfa preinvestovať pri Modranke závratných 290 miliónov eur

modranka-max2V máji 2010 plánuje začať trnavská spoločnosť EuroMax Slovakia, a.s., s výstavbou Polyfunkčného centra Trnava – Modranka. Stavebné práce v dotyku diaľničného privádzača majú trvať viac ako tri roky, so spustením do prevádzky sa počíta na začiatku roku 2014.
So zámerom trnavského developera, ktorý stojí za výstavbou regionálnych obchodno-zábavných centier MAX vo viacerých slovenských mestách sa môžu zoznámiť Trnavčania na mestskom úrade. Svoje stanoviská a pripomienky majú obyvatelia mesta možnosť vyjadriť písomne do 19. júna.
Rozsahom aj výškou investícií najväčší developerský projekt v Trnave sa má rozprestierať na ploche 109-tisíc metrov štvorcových a predpokladané náklady na jeho reali­záciu majú dosiahnuť závratných 290,63 milióna eur (8,8 miliardy korún). Projekt Polyfunkčného centra Trnava – Modranka predpokladá s výstavbou ôsmich objektov: obchodno-administratívneho centra, štyroch logistických hál, hotela a modranka-maxkongresového centra, zábavného centra a administratívneho centra.
Najvyššie objekty sú navrhnuté do výšky šiestich nadzemných podlaží. Rozsiahly projekt bude mať celkovo 3347 parkovacích miest, z toho 583 v podzemných garážach.
Pri výstavbe sa predpokladá u každého z navrhovaných stavebných objektov so samostatným termínom začatia a ukončenia výstavby a uvedenia do prevádzky.
Ako prvé by mali začať v máji 2010 stavebné práce obchodno-administratívneho centra. Počíta sa v ňom s umiestnením obchodných pasáží, hypermarketu, gastra, fitnes centra, kinosál, služieb a administratívnych aktivít.
Následne v lete a na jeseň budúceho roka sa má rozbehnúť výstavba logistických hál a zábavno-spoločenského centra s multifunkčnou halou a dvomi výstavnými halami.
Napokon v lete 2011 by mala odštartovať výstavba hotela s kongresovým centrom a administratívneho centra.

Foto: EuroMax Slovakia

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2009 12:03. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský developer si trúfa preinvestovať pri Modranke závratných 290 miliónov eur”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.