reklama

Začnú stavať kostol na Prednádraží

kostol-jacovce2V priebehu dvoch rokov by mali dokončiť výstavbu nového Kostola Božieho milosrdenstva a Pastoračného centra na Botanickej ulici v Trnave. Jej výstavba by mala začať ešte v priebehu tohto mesiaca.
Nový chrám, na realizáciu ktorého niekoľko rokov zbierali peniaze aj veriaci z Trnavy, bude takmer totožný s kostolom v Jacovciach pri Topoľčanoch (na obrázku).
V sobotu 30. mája sa uskutočnila vysviacka pozemku, na ktorom bude kostol stáť. Pozemok vysvätil odchádzajúci arcibiskup Ján Sokol za prítomnosti správcu farnosti Prednádražie vdp. Imricha Šišuláka, pomocného biskupa Mons. Tótha, Mons.Vrableca a primátora mesta Štefana Bošnáka.
Kostol s 300 miestami na sedenie a 41 metrov vysokou vežou obslúži veriacich na 12-tisícovom Prednádraží, začiatok výstavby sa očakával už po roku 2000, kedy cirkev získala pozemok do výpožičky od mesta. Náklady na realizáciu majú dosiahnuť čiastku do 1,5 milióna eur.

FOTO: jacko.ic.cz

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2009 18:26. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začnú stavať kostol na Prednádraží”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.