reklama

Rozsiahla rekonštrukcia nájomného domu pre mladé rodiny na Veternej ulici sa blíži ku koncu

veterna-dom1Niekoľko mesiacov trvajúca rekonštrukcia nájomnej bytovky pre mladé rodiny a občanov s ťažkým zdravotným postihnutím na Veternej ulici speje v týchto dňoch ku koncu.
Nedostatky, ktoré mali podľa odborníkov na svedomí nesprávne stavebné postupy pri výstavbe bytovky, spôsobovali nájom níkom problémy a citeľne znižovali kvalitu bývania v prenajatých bytoch.
“V rámci rekonštrukčných prác sa uskutočnilo viacero stavebných úkonov. Postupne došlo k výmene strechy a jej zatepleniu, budova dostala zateplenie polystyrénom s hrúbkou 6 milimetrov, následne bola uskutočnená aj realizácia novej fasády. Stavebné úpravy na bytovom domy sa dotkli aj výmeny okien a kompletného vymaľovania inte­riérov,” ponúkol detailnejší pohľad na uskutočnené rekonštrukčné práce vedúci odboru investičnej výstavby Mestského úradu v Trnave Dušan Béreš.
Počas rekonštrukcie zostalo v mestskej bytovke obsadených 15 z celkového počtu 60 bytov, ostatní nájomníci využili možnosť prechodne sa ubytovať v inom nájomnom dome na Tajovského ulici.
“Maľovanie inte­­riérov by malo byť ukon­čené v druhej polovici augusta, ná­sled­­ne sa do bytov môžu začať sťahovať nájomníci,” do­dal D. Béreš.
Rekonštrukčné práce hradilo zo svojho rozpočtu mesto Trnava, 55% sumy na zateplenie objektu platila firma Sibamac, ktorá výstavbu bytovky realizovala.

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2009 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.