reklama

Paroplynovú elektráreň pri Malženiciach budú stavať ešte niečo vyše roka

malzenice-aug09Len necelý rok – od októbra 2008 – pokračuje výstavba paroplynovej elektrárne pri Malženiciach. Realizácia investície nemeckého energetického koncernu E.ON v hodnote asi 400 miliónov eur (12 mld. Sk) je v plnom prúde, stavbári od našej ostatnej návštevy na jar tohto roku výrazne pokročili. Stavebé práce majú byť podľa odhadov investora ukončené asi dva roky po zahájení výstavby, do konca roku 2010 má byť elektráreň spustená do prevádzky.
Nová paroplynová elektráreň začne vyrábať elektrickú energiu v roku 2010 pri výkone približne 430 megawattov (MW). Ročná výroba elektriny by mala dosiahnuť 2 mi­liardy kilowatthodín (kWh), čo predstavuje dostatok energie pre 600- tisíc domácností. Palivom pre výrobu elektrickej energie bude zemný plyn, ktorý je mimoriadne šetrný k životnému prostrediu. Nová elektráreň bude po uvedení do prevádzky napojená na elektrickú rozvodňu v Križovanoch.
Umiestnenie elektrárne, ktorá využíva paroplynový cyklus, hrá dôležitú úlohu pri zabezpečení dodávok energie pre celé Slovensko. Táto elektráreň môže byť v prevádzke 24 hodín denne a dokáže pružne meniť produkovaný výkon.Spoločnosť E.ON výstavbou elektrárne vytvorí približne 35 nových pracovných miest.
Koncern E.ON zamestnáva viac ako 80-tisíc ľudí, na Slovensku pôsobí už viac ako päť rokov a je vlastníkom 40 % akcií distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s.
Na svojej internetovej stránke spoločnosť spustila webovú kameru, prostredníctvom ktorej môžete sledovať priebeh výstavby elektrárne prakticky v priamom prenose.

Ulož ako PDF
Napísal 28. augusta 2009 23:40. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.