reklama

Prednádražie sa môže pripraviť na megavýstavbu

botanicka1Viacero nových objektov ako sú laboratóriá, učebne, konfe­renčná sála, prednáškové a se­minárne miestnosti, ale aj rozľahlé parkoviská na povrchu i v podzemí plánuje v rokoch 2010 až 2017 postaviť vo svojom areáli na  uliciach Bottova, Dusíka a Botanická Slovenská technická univerzita, MTF v Trnave.
V rokoch 2010 až 2017 plánuje postaviť Slovenská technická univerzita, Materiálovotechnologická fakulta so sídlom v Trnave (MTF STU) v areáli na sídlisku Prednádražie minimálne deväť nových objektov a k nim prináležiacich viac než 400 parkovacích miest. Z nich až 186 má byť podzemných.
Z projektu, ktorý  MTF STU predložila za účelom posúdenia vplyvov na životné prostredie pod názvom CAMPUS BOTTOVA ULICA vyplýva, že plánované objekty vyrastú na celkovej úžitkovej ploche 23 – tisíc metrov štvorcových, z nich vyše 12 – tisíc m2 bude zastavaných. Dva z deviatich objektov majú byť vysoké do piateho podlažia, tri objekty Campusu Bottova budú štvorpodlažné, ostatné budovy dosiahnu výšku jedného až dvoch podlaží.
Projekt je ohraničený ulicami Bottova, Dusíka a Botanická, jeho realizácia si vy­žiada aj zrušenie softbalového areálu. Cieľom výstavby moderného areálu je koncentrovať aktivity školy na jednom mieste a vyhnúť sa tak súčasným problémom so sťahovaním učiteľov a študentov z rôznych častí mesta.
“Účelom je stavba nových objektov v areáli MTF STU. Budovy budú slúžit na vyučovací proces vysokej školy. Do­plnené budú o podzemné garáže, vonkajšie parkoviská a technickú vybavenosť. Stavba naväzuje na existujúce objekty v areáli. Jestvujúce i navrhované (rozvojové) objekty vysokoškolského areálu, sú osadené paralelne popri hlavných komunikáciách a sú výrazne kubusového charakteru. Väčšinou sú riešené ako stavebné trojtrakty s priestormi učební, kancelárií a ostatných priestorov po oboch stranách horizontálnej komunikácie, ktorá je v strede trojtraktu. Samostatné dispozičné riešenie si vyžadujú špeciálne učebne (prednáškové miestnosti, haly…), športové priestory, prevádzkové zariadenia a technologické priestory,” uvádza sa v textovej časti projektu.
Rozšírenie areálu vysokej školy na Prednádraží si vyžiada odhadované investičné náklady vo výške asi 60 mi­liónov euro (viac ako 1,8 mld. Sk).
Campus Bottova je tretím veľkým projektom v lokalite Botanickej ulice na sídlisku Prednádražie. V susedstve MTF stavajú polyfunkčný dom so 151 bytmi , čoskoro tu má odštartovať výstavba nového kostola.

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2009 22:13. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prednádražie sa môže pripraviť na megavýstavbu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.