reklama

Prednádražie sa môže pripraviť na megavýstavbu

botanicka1Viacero nových objektov ako sú laboratóriá, učebne, konfe­renčná sála, prednáškové a se­minárne miestnosti, ale aj rozľahlé parkoviská na povrchu i v podzemí plánuje v rokoch 2010 až 2017 postaviť vo svojom areáli na  uliciach Bottova, Dusíka a Botanická Slovenská technická univerzita, MTF v Trnave.
V rokoch 2010 až 2017 plánuje postaviť Slovenská technická univerzita, Materiálovotechnologická fakulta so sídlom v Trnave (MTF STU) v areáli na sídlisku Prednádražie minimálne deväť nových objektov a k nim prináležiacich viac než 400 parkovacích miest. Z nich až 186 má byť podzemných.
Z projektu, ktorý  MTF STU predložila za účelom posúdenia vplyvov na životné prostredie pod názvom CAMPUS BOTTOVA ULICA vyplýva, že plánované objekty vyrastú na celkovej úžitkovej ploche 23 – tisíc metrov štvorcových, z nich vyše 12 – tisíc m2 bude zastavaných. Dva z deviatich objektov majú byť vysoké do piateho podlažia, tri objekty Campusu Bottova budú štvorpodlažné, ostatné budovy dosiahnu výšku jedného až dvoch podlaží.
Projekt je ohraničený ulicami Bottova, Dusíka a Botanická, jeho realizácia si vy­žiada aj zrušenie softbalového areálu. Cieľom výstavby moderného areálu je koncentrovať aktivity školy na jednom mieste a vyhnúť sa tak súčasným problémom so sťahovaním učiteľov a študentov z rôznych častí mesta.
“Účelom je stavba nových objektov v areáli MTF STU. Budovy budú slúžit na vyučovací proces vysokej školy. Do­plnené budú o podzemné garáže, vonkajšie parkoviská a technickú vybavenosť. Stavba naväzuje na existujúce objekty v areáli. Jestvujúce i navrhované (rozvojové) objekty vysokoškolského areálu, sú osadené paralelne popri hlavných komunikáciách a sú výrazne kubusového charakteru. Väčšinou sú riešené ako stavebné trojtrakty s priestormi učební, kancelárií a ostatných priestorov po oboch stranách horizontálnej komunikácie, ktorá je v strede trojtraktu. Samostatné dispozičné riešenie si vyžadujú špeciálne učebne (prednáškové miestnosti, haly…), športové priestory, prevádzkové zariadenia a technologické priestory,” uvádza sa v textovej časti projektu.
Rozšírenie areálu vysokej školy na Prednádraží si vyžiada odhadované investičné náklady vo výške asi 60 mi­liónov euro (viac ako 1,8 mld. Sk).
Campus Bottova je tretím veľkým projektom v lokalite Botanickej ulice na sídlisku Prednádražie. V susedstve MTF stavajú polyfunkčný dom so 151 bytmi , čoskoro tu má odštartovať výstavba nového kostola.

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2009 22:13. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prednádražie sa môže pripraviť na megavýstavbu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.