reklama

Prednádražie čaká rozsiahla výstavba vedeckého parku v areáli fakulty STU

Areál fakulty STU sa v najbližších rokoch zmení na nepoznanie. V priestoroch športového areálu začnú s výstavbou rozsiahleho univerzitného vedeckého parku, ktorý bude prvým svojho druhu na Slovensku.

Projekt vedeckého parku Campus MTF STU sa realizuje v priestoroch Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave so sídlom v Trnave vďaka finančným prostriedkom z eurofondov v rámci Operačného programu Výskum a vývoj, informovalo ministerstvo školstva.

Nové objekty pre vedeckú činnosť budú stáť v areáli STU na sídlisku Prednádražie.

Predpokladá sa, že projekt bude dokončený na začiatku leta 2015.

campus_bottova
Informačná grafika STU. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na realizáciu tohto unikátneho projektu podpísal v piatok 15. marca na pôde rezortu školstva minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič a rektor STU v Bratislave Robert Redhammer, spolu s dekanom Materiálovotechnologickej fakulty STU Oliverom Moravčíkom.

Vznik výskumného projektu bude podporený sumou vo výške viac ako 42 miliónov eur.

Najväčšia časť investície vo výške 35,7 milióna eur pôjde z z eurofondov, 4,2 milióna poskytne štátny rozpočet a päť percent z celkovej sumy – 2,1 milióna eur predstavuje finančna spoluúčasť samotnej vysokej školy.

campus-bottova-2
Pohľad na areál fakulty z križovatky ulíc Botanická – G. Dusíka

Vizualizácia: STU / Art of Space

Existencia vedeckého parku Campus MTF STU – Cambo prinesie vybudovanie novej vedeckej infraštruktúry na svetovej úrovni zameranej na výskumné oblasti materiálového inžinierstva, iónových a plazmových technológií, ako aj automatizácie a informatizácie priemyselných procesov.

Zamestnávať bude špičkových odborníkov v oblasti materiálového inžinierstva a podporí transfer technológií a poznatkov do praxe v podobe transferu know-how, start – up či spin-off. Prispeje nielen ku skvalitneniu vzdelávania mladých ľudí na univerzite, ale zároveň aj k zvýšeniu konkurencieschopnosti Slovenskej republiky,” uvádza ministerstvo školstva v tlačovej správe.

Plánovanej výstavbe vedeckého parku musel ustúpiť aj bejzbalový areál a tenisové dvorce.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2013 10:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Prednádražie čaká rozsiahla výstavba vedeckého parku v areáli fakulty STU”

 1. 1
  Ivan says:

  Je to super, akurát ma veľmi mrzí, že jeden kedysi skvelý športový areál už nadobro zanikne. Veď okrem plavárne a telocvične na Bottovej nemajú (aspoň si teda myslím) trnavské vysoké školy už žiadne vlastné športovisko určené na fyzický rozvoj a vyžitie študentov. Potešila by ma informácia, že sa trnavské VŠ spoja a vytvoria spoločný VŠ športový klub (napr. Slávia VŠ Trnava), a spoločnými silami za podpory ministerstva školstva, eurofondov a mesta Trnava sa vybuduje nový moderný vysokoškolský športový areál, ktorý okrem vysokoškolákov vytvorí podmienky pre ďalšie športové vyžitie aj ostatných Trnavčanov …

 2. 2
  marek says:

  Megalomanska stavba ktora sotva prinesie slubovany ciel. Naco je dekanatu nova budova o dvoch podlaziach pokial dobre vidim? Take sidla nemaju ani univerzity. Sucasne priestory sa nedaju rekonstruovat? Dekanat na druhom konci od ucebni? Z akych penazi sa ten areal bude vykurovat a udrzovat? Vyzera to ako univerzitne mestecko…pre jednu fakultu…a vyskumne centra…kto tam bude robit ten spickovy vyskum? a pre koho hlavne ? Existuju nejake medialne zname uspechy spominanych spickovych vedcov? Zalozili sa uz nejake nove firmy na zaklade vysledkov vyskumu z predoslych rokov? Pomohli vedci lokalnym firmam uspiet ? Spomenie si niekto?…za plus ratam iba ze stavebne firmy dostanu zakazky , jo a to velke parkovisko na bottovej je fajn.

  • 2.1
   dodo says:

   Marek studoval si niekedy na MTF?? Asi nie, keby ano potom by si vedel ze MTF je okrem botovej a meste este pri slavii v 2 podlaziach na univerzite UCM a pri stadione v 3 podlaznej budove. Po dostavani Botovej sa MTF z tychto starych budov prestahuje. A to hovorim len o triedach pre studentov. + v tom navrhu treba aj dielne ked to robia hlavne kvoli vyskumu.

  • 2.2
   Mihoč says:

   Neštudoval si na MtF tak nevyprávaj. Ver tomu, že odpovede na tvoje otázky by ťa prekvapili, bohužiaľ z Nového Času a TV Hnoj sa o nich samozrejme nedozvieš.

 3. 3
  dodo says:

  toto je vyborna sprava, takato investicia musi potesit kazdeho rozumneho trnafcana. Super, v tomto “jednoduchom” robotnicko/katolickom meste je konecne rozvojova aktivita ktora nie je spojena iba s primitivnym konzumom.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.