reklama

MTF STU v Trnave pomáha nemocniciam výrobou držiakov na ochranné štíty pre zdravotníkov

Zamestnanci a doktorandi z Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave sa rozhodli zareagovať na výzvu iniciatívy Pomôž nemocnici, ktorá vyrába ochranné štíty pre zdravotníkov.

„Aktuálne máme k dispozícii materiál, z ktorého by sme v krátkom čase mali vedieť vyrobiť približne 300 držiakov na ochranné štíty. Tieto by sme chceli poskytnúť Fakultnej nemocnici v Trnave, ale v prípade potreby budú poskytnuté iniciatíve #pomoznemocnici tam, kde je to najpotrebnejšie,“ priblížil člen tímu Dávid Michal z Ústavu výrobných technológií MTF STU v Trnave.

Ako pripomenula Daša Zifčáková z Odboru poznatkového manažmentu MTF STU, obdiv a vďaka zo strany vedenia fakulty za zapojenie sa do iniciatívy patrí aj ďalším dobrovoľníkom, ktorí sa rozhodli pomôcť: Matejovi Hýrošovi z Oddelenia komunikačných a informačných systémov, Jánovi Mildemu z Ústavu výrobných technológií a Tomášovi Štefkovi z Ústav integrovanej bezpečnosti.


Ján Milde, člen tímu zamestnancov a doktorandov MTF STU

FOTO: MTF STU Trnava

Materiál na výrobu držiakov poskytla MTF STU a firma Advanced Engineering AE.

„Vytlačené držiaky na ochranné štíty odovzdávajú členovia tímu MTF STU zakladateľom iniciatívy priebežne, podľa počtu vyrobených kusov. V centrále Pomôž nemocnici sa následne skladajú všetky súčasti ochranného štítu do jedného celku, aby odtiaľto mohli byť bezplatne distribuované zdravotníkom po celom Slovensku,“ uviedla Daša Zifčáková.

Pomôcť nemocniciam sa dá v rámci tohto projektu viacerými spôsobmi, bližšie informácie nájdete na web stránke pomoznemocnici.sk.


Držiaky na ochranné štíty pre zdravotníkov

FOTO: MTF STU Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2020 15:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.